Przedpremierowy odsłuch nowego albumu grupy Eels


2010.01.16

opublikował:

Przedpremierowy odsłuch nowego albumu grupy Eels

Zespół Eels przez ponad dziesięć lat nie zawodził swoich fanów, oferując im regularnie co dwa lata swój album. Tym razem jednak przeszedł samego siebie, wydając End Times zaledwie po sześciu miesiącach od ostatniej płyty Hombre Lobo. Ósmy album grupy podobnie jak trzy ostanie płyty został wydany przez wytwórnię Vagrant Records, z którą muzycy wznowili współpracę cztery lata temu.  

Kto nie miał styczności z twórczością Eels słuchając ich albumów, miał okazję zapoznać się z wybranymi utworami grupy słuchając ścieżek dźwiękowych do takich filmów jak „American Beauty”, „Road Trip” czy „Yes Man”.  Liderem zespołu jest Mark Oliver Everett znany także jako Mr.E. Po wydaniu na początku lat 90 tych dwóch solowych płyt A man called E oraz Broken toy shop Everett zakończył swoją współpracę z Polydor Records i zaangażował się w tworzenie zespołu z perkusistą Jonathanem Northonem. Trzy lata później, po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Dreamworks,  na rynku pojawił się pierwszy longplay EELS Beautiful Freak promowany przez takie single jak  „Susan`s House” czy „Your Lucky Day in Hell”.  W 1998 roku zespół wydał swój drugi album Electro Shock Blues, znajdujący się na nim „Cancer for the Cure”, uznawany jest za jeden z ulubionych utworów fanów zespołu. Kolejny album Daisies of the Galaxy, promowany trasa koncertowa po Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Australii  powstał przy współpracy  z Michaelem Simpsonem.  W dwa lata po premierze albumu Souljacker z 2001 roku, który współtworzył John Parish, na rynku pojawił się Shootenanny! promowany przez singel „Saturday Morning”.  Po trasie promującej szóste wydawnictwo EELS Blinking Lights and Other Revelations / Live with Strings z 2005 roku  zespół nagrał koncertową płytę Eels with Strings Live at Town Hall. W 2008 roku grupa uczciła swoje dziesięciolecie wydając zestawienie swoich najlepszych utworów na Meet the Eels: Essential Eels Vol. Ostatni album Eels Hombre Lobo promowany przez singel „Fresh Blood” ukazał się w połowie zeszłego roku.

Choć End Times nie pojawił się jeszcze na rynku, krytycy wróżą albumowi duży sukces po tym jak promujący go singel „Little Bird”, został uznany przez AOL Music za jedną z najlepszych piosenek 2009 roku.

Już dzisiaj posłuchaj nowego albumu „End Time”

zespołu Eels w myspace.com!

http://pl.myspace.com/eels

Polecane

Share This