Przedsprzeż nowego albumu W.E.N.Y.


2013.06.07

opublikował:

Przedsprzeż nowego albumu W.E.N.Y.

Miło nam poinformować, iż w dniu dzisiejszym w  AptaunSklepie rusza przedsprzedaż drugiego solowego albumu Wudoe – „Nowa Ziemia”, który swą premierę będzie mieć już 05.07.2013r..

Album „Nowa Ziemia” to drugi, po „Dalekich Zbliżeniach”, długogrający album W.E.N.Y., będący poważnym zwrotem w karierze, otwierającym jednocześnie całkiem nowy rozdział w jego artystycznej drodze.

„Nowa Ziemia” to próba odejścia od dotychczas wytyczonych przez artystę muzycznych ścieżek. To podróż w niezbadane dotąd obszary muzycznej świadomości i stylistyki. To w końcu próba znalezienia swojej własnej, całkiem nowej platformy wyrazu… „nowej ziemi”.

Płyta ta, w całości została wyprodukowana przez jednego producenta – Stonę. Mimo iż był on odpowiedzialny za większą część oprawy muzycznej na poprzedniej płycie Wudoe, „Nowa Ziemia” nie przypomina poprzednich dokonań producenta. Brzmienia oscylują między świetnie skomponowanymi partiami muzycznymi, pociętymi samplami i sporadycznym skierowaniem się w stronę innych gatunków muzycznych. Paradoksalnie dało to w efekcie całość zróżnicowaną stylistycznie, choć jednocześnie spójną brzmieniowo.

Lirycznie album oscyluje wokół tematyki zmian, progresu i nowego kierunku w jakim zmierza Wudoe. Niebanalne i niejednokrotnie wielowymiarowe teksty rapera z jednej strony stają w opozycji do jego wcześniejszych utworów, a z drugiej doskonale współgrają z bogatą i rozbudowaną aranżacją Stony.

„Nowe spojrzenia – odnajduję w nich siebie …”

Tracklista:

1. Imperium

2. ?

3. Wszystko.

4. Nic.

5. Tinker Hatfield

6. Wzwyż

7. Najlepsze Przed Nami

8. Świat, w Którym Żyjesz

9. Zapach Spalin

10. Triumf

11. Księga Wyjścia

12. Sny 2.0

Za oprawę graficzną, jak w przypadku „Dalekich Zbliżeń”, odpowiedzialny jest w całości Grzegorz „Forin” Piwnicki (projektowanie.org), który również tym razem przygotował niebanalne, dotąd niespotykane rozwiązanie odnoszące się ściśle do tematyki i klimatu albumu. „Nowa Ziemia” wydana zostanie w nietuzinkowym, niezwykle estetycznym digipack`u o dużej wartości kolekcjonerskiej.

Polecane

Share This