Przez historię masz problem z pomocą Ukraińcom? Fu: „Dla mnie ważne jest tu i teraz”


2022.03.01

opublikował:

Przez historię masz problem z pomocą Ukraińcom? Fu: „Dla mnie ważne jest tu i teraz”

fot. kadr z wideo

W obliczu wojny na Ukrainie Polacy stają na wysokości zadania i mobilizują się, by pomóc sąsiadom, przyjmując ich pod swój dach, dostarczając niezbędne produkty czy przelewając pieniądze. Głosy krytykujące braterską postawę wobec Ukraińców pojawiają się jedynie marginalnie, niemniej są i Fu nie zamierza udawać, że ich nie zauważa. Raper ma krótką i dosadną odpowiedź na wszelkie argumenty o tym, że przez zaszłości historyczne ktoś nie chce pomóc potrzebującym w 2022 roku.

Nie pisać mi o UPA i banderowcach, ponieważ znam historię bardzo dobrze, a to nic nie zmieni… Co to ma za znaczenie teraz? To było kiedyś. Dla mnie ważne jest tu i teraz. Dla mnie ważne jest życie ludzkie, a nie wasze mściwe, zawistne, cebulaste poglądy – pisze raper.

Fu jest jednym z reprezentantów polskiej branży muzycznej, którzy wsparli Ukraińców łączną kwotą prawie miliona złotych.

Wobec wydarzeń w Ukrainie wyrażamy solidarność z ludźmi dotkniętymi skutkami rosyjskiej agresji. Ukraińskie społeczeństwo stanęło w obliczu zagrożenia przemocą i wojennym terrorem. Jako artyści i artystki oraz osoby z branży muzycznej i kreatywnej chcemy okazać wsparcie tym, którzy potrzebują go teraz najbardziej. Łączną kwotą 935 671 PLN wspieramy zbiórkę prowadzoną przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Jeśli możecie – wspierajcie tę i inne inicjatywy pomocowe dla Ukrainy – czytamy we wspólnym komunikacie wszystkich zaangażowanych w zbiórkę.

Więcej informacji znajdziecie na https://pcpm.org.pl/ukraina.

Polecane

Share This