„Przeżarty jest cały system, od policji, przez prokuraturę, po sądy…”


2019.05.21

opublikował:

„Przeżarty jest cały system, od policji, przez prokuraturę, po sądy…”

Foto: Wojtek Koziara

 

 

Odwołanie od ubiegłorocznego wyroku nie pomogło Bonusowi RPK. Sąd apelacyjny podtrzymał wczoraj decyzję u skazaniu rapera na pięć i pół roku pozbawienia wolności oraz obowiązek wpłacenia na rzecz skarbu państwa 450 tys. PLN.

Bonus zapowiada kolejne odwołanie, tym razem do Sądu Najwyższego. Tymczasem jego koledzy ze sceny odnoszą się do przebiegu procesu i sytuacji artysty w mediach społecznościowych.

Bezczel przypomniał fragment tekstu ze swojego kawałka „Prawo ponad prawem”.

Najchętniej kurwy wsadziłyby tu wszystkich do puchy… paragraf się znajdzie – napisał na Instagramie białostocki raper.

Pochodzący również z Białegostoku Pih porównuje sytuację Bonusa do tej, w której znalazł się Józef K., bohater „Procesu” Franza Kafki”.

Aż nie chce się wierzyć i nigdy nie chciałbym poczuć tej bezsilności… Historia żywcem wydarta z „Procesu” Kafki… Tak się zastanawiam, jakim „człowiekiem” trzeba być, żeby jedynie na podstawie pomówienia zadecydować o tak wysokim wyroku… Pięć lat… A gdzie domniemanie niewinności? Oczywiście to nie tylko kwestia samego prawa, a w większej mierze jego stosowania… Przeżarty jest cały system, od policji, przez prokuraturę, po sądy… Normalny człowiek nie mógłby funkcjonować wiedząc, że wyrządza drugiemu taką krzywdę. Gnidy jakoś mogą… – skomentował Pih.

Diox nie tylko wyraża własne zdanie, ale aktywizuje także innych do robienia tego samego.

Nie wiem, jak się organizuje jakieś manifestacje miejskie, ale może warto żebyśmy wszyscy naprawdę wyszli na ulicę tego samego dnia o tej samej godzinie i jednym głosem wyrazili nasz sprzeciw dla wyroków bez dowodów świadczących o winie. ⛔️ STOP WYROKOM BEZ DOWODÓW ŚWIADCZĄCYCH O WINIE! STOP WYROKOM O NA PODSTAWIE ZEZNAŃ SKRUSZONYCH ŚWIADKÓW KORONNYCH – napisał artysta.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Bezczel Official (@bezczel_2dhd)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PIH (@pihszou)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez DIOX DIOXIDE HIFI (@diox_hifi)

Polecane

Share This