Przystanek Woodstock – trzeci najlepiej zorganizowany festiwal w Europie


2011.07.14

opublikował:

Przystanek Woodstock – trzeci najlepiej zorganizowany festiwal w Europie

Havas Sports & Entertainment zaprezentował wyniki badań i obserwacji prowadzonych na 21 rynkach europejskich, wśród 64 najważniejszych festiwali muzycznych. Rezultaty wskazują na państwa oraz imprezy, które dostarczają najbardziej ekscytujących doznań. Trzecim najlepiej zorganizowanym festiwalem Europy jest Przystanek Woodstock.

Z ogromną satysfakcją odnotowujemy fakt, że polskie festiwale stały się bardzo ważnymi markami i zajęły wysokie lokaty we wszystkich kategoriach poddanych badaniu. W raporcie z badań wymieniono cztery organizowane w naszym kraju festiwale: Open`er, Coke Live Festival, Off Festival, i Przystanek Woodstock.

W kategorii „najlepszy festiwal na Starym Kontynencie” Przystanek Woodstock uplasował się na 12. miejscu, tuż po Openerze i Coke Live Music Festival. Biorąc pod uwagę fakt, że od kilku lat WOŚP zmienia formułę festiwalu na wyraźnie międzynarodową, można mówić o ogromnym sukcesie, który zagrzewa do dalszej wytężonej pracy.

W rankingu najlepiej zorganizowanych festiwali, Przystanek Woodstock zajął trzecie miejsce – po brytyjskim Glastonbury i norweskim Øya! Jest to pozycja fantastyczna, zwłaszcza w towarzystwie najstarszego festiwalu na świecie, jakim jest Glastonbury!

Największy sukces Przystanku Woodstock to jednak pierwsze miejsce w kategorii „największa wartość”, oceniającej efektywność wykorzystanych środków finansowych. Warto dodać, ze tuż za nami, na miejscu drugim i trzecim są dwa inne polskie festiwale – odpowiednio Off Festival i Open`er.

Zaskoczeni i radości z takich wyników badania nie krył Jurek Owsiak, pomysłodawca i organizator Przystanku Woodstock – Taka wiadomość na miesiąc przed 17. Edycją Przystanku Woodstock daje ogromnego kopa i jesteśmy przekonani, że wszystko to, co przygotowaliśmy na tegoroczne spotkanie, jeszcze bardziej poprawi nasz wizerunek w oczach Woodstockowiczów, ale i zagranicznych ekspertów. Badania potwierdziły, że Przystanek Woodstock jest obecnie największym organizowanym na starym kontynencie festiwalem muzycznym. Dziękujemy Wam wszystkim za to, że razem stworzyliśmy i tworzymy nasz Najpiękniejszy Festiwal Świata!

Raport Havas Sports & Entertainment p.t. „Letnie Festiwale Muzyczne w Europie 2011″ powstał na podstawie analiz 64 imprez muzycznych spełniających następujące kryteria: cieszące się opinią dużego festiwalu, mające przynajmniej jedną wcześniejszą edycję w roku 2010, zapraszające muzyków z kategorii rock i pop.

Dane były zbierane przy wykorzystaniu Internetu (oficjalne i nieoficjalne strony festiwalu oraz blogi tematyczne) oraz przez bezpośredni kontakt z organizatorami i uczestnikami wcześniejszych edycji. Badania trwały przez ponad miesiąc, pomiędzy 16 marca, a 20 kwietnia 2011. Ustalono 24 obiektywne i mierzalne kryteria, które miały za zadanie zidentyfikować główne doświadczenia osób odwiedzających imprezy.

Firma przeprowadzająca badania sama mówi o sobie: „profesjonalnie łączymy ponad 400 marek z ich konsumentami. Pomagamy firmom w formułowaniu ważnego i inspirującego przekazu, wdrażając innowacyjne i niestandardowe pomysły. Współpraca przybiera formy sponsoringu, kreacji kontentu, budowania partnerstw, dobierania ambasadorów i wiele innych. Rezultatem działań jest tworzenie z konsumentów wiernych grup fanów i lojalnych adwokatów marki.”

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Od ośmiu lat Festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą (woj. Lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu (4,5,6, sierpnia) na 2 scenach zaprezentuje się prawie 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki, sportu. Uczestnicy Festiwalu będą mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych, a w tym roku odbędą się także woodstockowe mistrzostwa Europy w piłce nożnej, nawiązujące do organizowanego 10 miesięcy później w Polsce i na Ukrainie turnieju UEFA EURO2012.

Polecane

Share This