Ptaki w warszawskim metrze. Hitchcock? Nie, to nowy Gilmour

Zobaczcie, jak Sony promuje nowy album Davida Gilmoura.


2015.09.18

opublikował:

Ptaki w warszawskim metrze. Hitchcock? Nie, to nowy Gilmour

Przez najbliższe tygodnie pasażerowie warszawskiego metra mogą poczuć się jak bohaterowie filmu Hitchcocka – stację Centrum opanowały frunące we wszystkich kierunkach ptaki. Różne gatunki i wielkości – wszystkie łączy jednak to, że pochodzą z okładki nowej płyty Davida Gilmoura „Rattle That Lock”, która do sklepów trafi jeszcze w tym tygodniu. Pierwszy od prawie dekady album studyjny wokalisty i gitarzysty Pink Floyd to ogromne wydarzenie dla wszystkich fanów rocka, ale nie tylko. Orkiestracje do większości utworów na płycie przygotował Zbigniew Preisner, dlatego coś dla siebie znajdą tutaj także wielbiciele muzyki filmowej i instrumentalnej.

Charakterystyczną okładkę z ptakami wylatującymi z otwartej klatki zaprojektował stworzył Dave Stansbie z The Creative Corporation we współpracy z Aubrey Powell z grupy artystycznej Hipgnosis, odpowiedzialnej za okładki płyt Pink Floyd, Led Zeppelin czy Genesis.

Płyta Davida Gilmoura „Rattle That Lock” ukaże się w piątek 18 września w wersji cyfrowej i wersjach fizycznych: na krążku CD winylu i w boxie CD DVD / CD BluRay z dodatkowymi materiałami audio-video i memorabiliami.

Polecane