Pudelsi nagrali na Euro

W sobotę 10 marca polscy Pudelsi i ukraińscy Haydamaky zakończyli w Krakowie nagrania wspólnego utworu na Euro 2012.


2012.03.20

opublikował:

Pudelsi nagrali na Euro

To jedno z nielicznych, jeśli nie jedyne obecnie, muzycznych przedsięwzięć polsko-ukraińskich związanych ze wspólnymi mistrzostwami.

Jak doszło do nagrania „Hello Euro”? – Początkowo chcieliśmy zrobić sami utwór na mistrzostwa, ale doszliśmy do wniosku, że to mija się z celem — na rynku pojawiłaby się kolejna piosenka o polskich piłkarzach. Zaczęliśmy więc przyglądać się ukraińskiej scenie muzycznej i tak dotarliśmy do Haydamaków – opowiadają Andrzej Pudel Bieniasz i Franz Dreadhunter z Pudelsów. Polski zespół zaprosił do współpracy Ukraińców i wspólnie stworzyli utwór traktujący nie tylko o wspólnych mistrzostwach, ale przede wszystkim o wspólnych relacjach polsko-ukraińskich. – Najważniejsze przesłanie płynące z tego utworu to wspólne spojrzenie w przyszłość. Piłka ma nas łączyć a nie dzielić, tak samo jak muzyka, która nie powinna mieć granic – dodaje Oleksandr Iarmoła, wokalista i lider Haydamaków.

Za kilka dni utwór zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności. Następnym wspólnym działaniem będzie teledysk do „Hello Euro” oraz promocyjna EPka z utworami polskimi i ukraińskimi.

Polecane