Püdelsi w Hard Rock Cafe


2011.09.24

opublikował:

Püdelsi w Hard Rock Cafe

Muzycy zaprezentują przygotowany specjalnie na tę okazję set składający się z zarówno najlepszych utworów zespołu, jak i nowych kompozycji.

Zespół Püdelsi powstał w 1985 roku w Krakowie. Podstawowy skład stanowili muzycy związani z zespołem Düpą pod kierownictwem Andrzeja „Püdla” Bieniasza, który po samobójczej śmierci lidera formacji, Piotra Marka postanowił kontynuować dzieło Mistrza wraz z kolegami pod nazwą Püdelsi.

W pierwszym składzie oprócz Püdla pojawiły się takie znakomitości jak: Franz Dreadhunter, Andrzej Potoczek, Maciej Kowalik, Maciej Biedrzycki, Paweł Mąciwoda oraz wokalista David Rocks.

Znaczącym sukcesem zespołu była nagroda na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku z wokalistą Przemysławem Trębaczem.W 1987 zespół przystąpił do rejestracji swojej pierwszej płyty pt. „Bela Pupa” z Korą (Maanam) i Maciejem Maleńczukiem. Po kilkuletniej przerwie Püdelsi nagrali kolejne trzy płyty: „Viribus Unitis” (1996), „Narodziny Zbigniewa” (1997) i „Psychopop” (1999) – przy realizacji której wziął udział m.in. Olaf Deriglasoff. Po raz kolejny zespół zawiesił działalność w 2000 roku.

W 2001 roku Andrzej Püdel Bieniasz i Franz Dreadhunter wznowili działalność zespołu. Do współpracy zaprosili wokalistę Macieja Miecznikowskiego, z którym przygotowywali płytę o roboczym tytule „Poparte”. Z różnych przyczyn płyta nie ukazuje się na rynku. W 2002 roku do zespołu ponownie zaproszony został Maciej Maleńczuk. Püdel, Franz i Maciek stworzyli spółkę autorską i w 2003 roku zaprezentowali płytę pt. Wolność Słowa (2003), która została doceniona przez odbiorców i zdobyła status Złotej Płyty a łączny nakład z dodatkami przekroczył pół miliona egzemplarzy. W tym samym roku ukazała się płyta z największymi przebojami zespołu – „Legendarni Püdelsi 1986-2004 – Jasna Strona”. Na płycie tej umieszczona została jedna premierowa piosenka: „Dawna Dziewczyno”, za którą Püdelsi otrzymali w Opolu nagrodę Polskiego Radia.

W 2005 roku Maciej Maleńczuk wybrał karierę solową, zaś nowym wokalistą w zespole Püdelsi został Szymon Goldberg, z którym wydane zostały dwie płyty: Zen (2006) i Madame Castro (2008). W 2010 roku Püdelsi zmienili wokalistę i nowym frontmanem został Piotr Foreman.

Data: 27.09.2011

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 20:30

Bilety: 35 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)

Polecane

Share This