Puss N Boots z Norah Jones w składzie zapowiadają nową płytę


2020.01.23

opublikował:

Puss N Boots z Norah Jones w składzie zapowiadają nową płytę

fot. mat. pras.

Puss N Boots zapowiadają nowy album. „Sister” ukaże się 14 lutego, tymczasem już teraz Norah Jones, Sasha Dobson i Catherine Popper dzielą się singlem „It’s Not Easy”.

„Sister” to kolekcja oryginalnych utworów napisanych przez trio oraz popularnych coverów piosenek m.in. Toma Petty’ego („Angel Dream”), Dolly Parton („The Grass Is Blue”), Paula Westerberga („It’s a Wonderful Lie”) i Concrete Blonde („Joey”).

Tracklista albumu „Sister”:

1. Jamola (Sasha Dobson, Norah Jones, Catherine Popper)
2. It’s Not Easy (Sasha Dobson, Norah Jones, Catherine Popper)
3. Nothing You Can Do (Sasha Dobson)
4. Lucky (Catherine Popper)
5. You And Me (Sasha Dobson)
6. You Don’t Know (Norah Jones)
7. The Great Romancer (Sasha Dobson, Don Was)
8. It’s A Wonderful Lie (Paul Westerberg)
9. Sister (Sasha Dobson, Norah Jones, Catherine Popper)
10. The Razor Song (Catherine Popper)
11. Angel Dream (Tom Petty)
12. Same Old Bullshit (Helen Rogers)
13. Joey (Johnette Napolitano) – tylko na CD i w digitalu
14. The Grass Is Blue (Dolly Parton) – tylko na CD i w digitalu

Puss N Boots zostało utworzone w 2008 roku jako lokalny band grający na Brooklynie (NY). W repertuarze grupy znalazły się utwory z gatunku americana, country, folk, pop & rock, które pozwoliły członkiniom grupy na pokazanie się z innej strony, niż na swoich solowych projektach. Po latach wspólnych występów w 2014 roku trio zdecydowało wydać pierwszy album zatytułowany No Fools, No Fun (Blue Note) . Na albumie znalazły się oryginalne kompozycje, covery, nagrania studyjne a także wykonania live. Album zyskał uznanie takich tytułów jak Rolling Stone, Paste, American Songwriter i zaprowadził trio do występów w słynnym The Tonight Show with Jimmy Fallon a także CBS This Morning. Grupa przez lata występowała na wielu festiwalach min. Clearwater Festival, Green River Festival, i Newport Folk Festival. Dziewczyny otwierały także trasę koncertową Neila Younga w 2015 roku. Puss N Boots wystąpiły w tym roku z utworem „The Grass Is Blue” podczas eventu GRAMMY MusiCares charity z okazji wręczenia nagrody Person of the Year dla Dolly Parton.

Polecane

Share This