Quasimoto powraca! W przyszłym roku nowy album

Madlib szykuje kolejny krążek swojego niezwykłego projektu.


2016.10.27

opublikował:

Quasimoto powraca! W przyszłym roku nowy album

Na Instagramie pojawiła się grafika przedstawiająca Quasa siedzącego między Erikiem B. i Rakimem na okładce „Follow The Leader” (1988), a pod nią podpis: „Z dumą ogłaszam powrót Erica B, Rakim i Quasa. Nowy album i trasa w 2017 roku”.

 

Ten wpis domaga się komentarza. Quasimoto nieprzypadkowo siedzi między legendarnym duetem. Przed kilkoma dniami dowiedzieliśmy się, że Rakim i Eric planują na przyszły rok pierwsze od prawie ćwierć wieku wspólne koncerty. Czy razem z nimi w trasę wyruszy Quasimoto? Trudno powiedzieć. Nie wiemy, czy powyższą grafikę i oświadczenie trzeba traktować dosłownie, czy jako zgrabny hołd złożony legendom, a przy okazji promocję własnego krążka i samodzielnych koncertów.

Quasimoto to jeden z najgłośniejszych projektów w dorobku kalifornijskiego producenta Madliba. Specyfika tych nagrań polega na charakterystycznym wokalu Quasa, powstałym w wyniku zaciągania się helem, oraz upalonych podkładach. Producent wydał dotychczas trzy krążki, używając tego alterego. Ostatni, „Yessir Whatever” z 2013 roku, był w gruncie rzeczy zbiorem niepublikowanych i trudno dostępnych nagrań.

 

 

Polecane