Quebo zabrał głos w sprawie protestów: „Nikt nie ma prawa Was ubezwłasnowolniać i upadlać”


2020.10.27

opublikował:

Quebo zabrał głos w sprawie protestów: „Nikt nie ma prawa Was ubezwłasnowolniać i upadlać”

foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Na Instagramie Quebonafide pojawił się właśnie wpis, w którym raper komentuje to, co dzieję się na ulicach miast i miasteczek w całej Polsce:

Drogie Panie! Jesteście wspaniałe i silne.

Ostatnio często zastanawiałem się nad tym, czy jest coś, w czym potrafimy być zgodni jako naród. Jakaś obiektywna wartość nadrzędna, która przyświecałaby wszystkim. Okazuje się, że nawet wolność czymś takim nie jest. Jak to się dzieje, że zawsze znajdzie się orszak trolli, negujący nawet tak słuszną sprawę, jak trwające teraz protesty? Nie wiem czy ktoś Was wynajął, czy ktoś Wam nawrzucał śmieci do głowy, czy to po prostu zwykła przekora wynikająca z natury i podpowiadająca Wam, że zawsze musicie być tym „drugim obozem”, ale przeraża mnie to.

Życzę tym wszystkim ludziom, którzy spłycają aktualne sprawy do komentarzy o mordowaniu człowieka, etc. żeby któregoś pięknego dnia obudzili się i spojrzeli na świat z nieco innej perspektywy niż perspektywa wyidealizowanych w szczelnej bańce dogmatów. Nikt nie ma prawa Was ubezwłasnowolniać i upadlać. Dobrze, że tak duża część zdaje sobie z tego sprawę.

Poza tym dużo zdrówka! – napisał Kuba.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Drogie Panie! Jesteście wspaniałe i silne. Ostatnio często zastanawiałem się nad tym, czy jest coś, w czym potrafimy być zgodni jako naród. Jakaś obiektywna wartość nadrzędna, która przyświecałaby wszystkim. Okazuje się, że nawet wolność czymś takim nie jest. Jak to się dzieje, że zawsze znajdzie się orszak trolli, negujący nawet tak słuszną sprawę, jak trwające teraz protesty? Nie wiem czy ktoś Was wynajął, czy ktoś Wam nawrzucał śmieci do głowy, czy to po prostu zwykła przekora wynikająca z natury i podpowiadająca Wam, że zawsze musicie być tym „drugim obozem”, ale przeraża mnie to. Życzę tym wszystkim ludziom, którzy spłycają aktualne sprawy do komentarzy o mordowaniu człowieka, etc. żeby któregoś pięknego dnia obudzili się i spojrzeli na świat z nieco innej perspektywy niż perspektywa wyidealizowanych w szczelnej bańce dogmatów. Nikt nie ma prawa Was ubezwłasnowalniać i upadlać. Dobrze, że tak duża część zdaje sobie z tego sprawę. Poza tym dużo zdrówka!

Post udostępniony przez QUEBONAFIDE (@quebahombre)

Polecane

Share This