>

Quebonafide jednym z headlinerów płockiego festiwalu

Organizatorzy Polish Hip-Hop Festival ogłosili nazwiska kolejnych artystów.


2018.06.01

opublikował:

Quebonafide jednym z headlinerów płockiego festiwalu

fot. Wojciech Koziara

Organizatorzy Polish Hip-Hop Festival ostatnio informowali o tym, że nawiązali współpracę z czeskim festiwalem Hip Hip Kemp. Dzisiaj ogłaszają kolejnych artystów, którzy zagrają na festiwalu, który odbędzie się od 2 do 4 sierpnia w Płocku.

Jego twórczość charakteryzuje się świeżym spojrzeniem na rap, niekonwencjonalnym i często eksperymentalnym flow, dopracowaną techniką rymowania, a wszystko to z zachowaniem refleksyjności tekstów. Kto to? Quebonafide! Autor „Ezoteryki”, „Egzotyki” i wielu innych świetnych płyt, w tym roku zaskoczył wszystkich wspólnym albumem z Taco Hemingwayem. Pod szyldem TACONAFIDE panowie wydali świetnie przyjętą „Somę 0,5 mg”. Jak wygląda jego tegoroczna solowa forma? Przekonajcie się sami na jego koncercie, który będzie jednym z najgorętszych na całym evencie!

To jedna z największych nadziei polskiego hip-hopu i jednocześnie jego największa zagadka. Otsochodzi to młody raper, który posiada w swoim dorobku bardzo dobry podziemny debiut zatytułowany “7”, został także wybrany Młodym Wilkiem i podpisał kontrakt z Asfalt Records. Obecnie promuje kolejne wydawnictwo, „Nowy Kolor”, na którym znalazła się czołówka sceny – Pezet, O.S.T.R., Taco Hemingway, Włodi, Pelson czy Holak. Jak zmiana stylistyki wpłynie na granie na żywo?

Wśród swoich muzycznych idoli wymienia reprezentujących kanadyjską scenę muzyczną: duet Majid Jordan, Drake’a czy PARTYNEXTDOOR, a także pochodzącego z Los Angeles Kid Inka, którego ceni za podejście do muzyki i stawia sobie za przykład. Wszystko to sprawiło, że utwory Smolastego trudno zamknąć w sztywnych ramach gatunkowych, dzięki czemu jego show będzie czymś wyjątkowym. Obecnie artysta pracuje nad swoim albumem, który promują single „Uzależniony” z gościnnym udziałem rapera Otsochodzi oraz utwór „Fake Love” z Białasem.

Dryblas w czapce, który po bicie snuje się tak, jakby rapując wpadał w trans. Z każdym kolejnym kawałkiem intryguje coraz bardziej swoim specyficznym „sennym” stylem oraz zupełnie nietypowym sposobem łamania bitu, a te dobiera sobie mroczne i hipnotyzujące, idealnie dopasowane pod swoją leniwą, wykręconą jazdę. Potrafi także przyspieszyć flow, pojechać na piątym biegu całą zwrotkę oraz nieźle pokombinować technicznie. Guzior to zdecydowanie jedna z oryginalniejszych postaci na polskiej scenie rapowej, który podczas tegorocznej edycji Polish Hip-Hop Festival będzie promował swój najnowszy album „Evil Things”.

Oxon to raper z Krakowa, który od kilkunastu lat udowadnia, że da się łączyć bogatą i dopracowaną formę z melodyjnym brzmieniem i luźnym podejściem do życia. Najgłośniejszym do tej pory projektem rapera jest płyta „Supermoce”, łącząca życiowe i motywacyjne teksty ze światem komiksów oraz seria OneTake, polegająca na nagrywaniu całych utworów na jedną ścieżkę, za jednym podejściem. Obecnie raper jest na etapie promowania swojego najnowszego wydawnictwa „Ktoś ZupełNiezywkły”, na którym klasyczne brzmienie łączy się z gitarami, z domieszką nowoczesności i elektroniki. Koncerty Oxona to energia nie z tej ziemi, cała masa zabawy i same uśmiechnięte twarze.

ZapiszZapisz

Polecane