Quebonafide się skończył? Raper odpowiada


2021.08.08

opublikował:

Quebonafide się skończył? Raper odpowiada

fot. Karol Makurat / @tarakum_photography

Quebo powiedział niedawno, że nie zamierza się zatrzymywać i po trzech diamentowych płytach chce nagrywać kolejne. Od czasu premiery „ROMANTIC PSYCHO” raper zdążył wydać kilka singli, w tym wyczekiwanego przez fanów „Benz-Dealera” będącego owocem współpracy z Tommym Cashem.

Prace na projektem trwały ponad dwa lata. W międzyczasie w sieci pojawiło się mnóstwo plotek na temat domniemanej współpracy artystów. W „Benz-Dealer” Quebonafide oraz Tommy Cash, jeden z najbardziej ekscentrycznych raperów na scenie międzynarodowej, zabierają nas na przejażdżkę przez świat mrocznych fantazji, gdzie szara rzeczywistość zderza się z symbolami przepychu i luksusu – mogliśmy przeczytać w opisie opublikowanego w połowie lipca klipu.

Teledysk do „Benz-Dealera” wyświetlono na YouTube 3 mln razy. Jak na popularność artysty i hype wokół utworu mogłoby się wydawać, że taki wynik w niemal cztery tygodnie to porażka. Do takiego samego wniosku doszedł jeden ze słuchaczy, który w skupionej wokół Lil Konona grupie Straight Outta zapytał wprost: – Quebonafide się skończył? Opinia wyrażona w pytaniu jest poparta wynikami „Benz-Dealera”, a także zarzutami o monotematyczność. – W każdej piosence mówi drogą markę, napój jaki pije i że on nie jest czymś tam lub kimś tam lub czegoś nie robi (to akurat się tyczy większości polskiej sceny) – argumentuje autor.

Co na to Quebonafide? Raper odpowiada krótko: – Spokojnie, spokojnie.

„Benz-Dealer” może nie błyszczy na YouTube, ale ma już ponad 2,6 mln wyświetleń na Spotify. Quebo zgromadził w ciągu ostatniego miesiąca 1,5 mln słuchaczy na tej platformie. Frekwencja na jego koncertach jest imponująca, lista gości pojawiających się w kontekście dalszych planów artystycznych również. Wygląda więc na to, że pogłoski o końcu Quebonafide są grubo przesadzone.

Polecane

Share This