Radio ESKA odpowiada Guovie


2018.08.21

opublikował:

Radio ESKA odpowiada Guovie

foto: kadr z wideo

Guova poinformowała wczoraj za pośrednictwem swoich profili w mediach społecznościowych, że Radio ESKA zrezygnowało z promocji jej singla „Grube koleżanki” po skargach słuchaczy, którym nie odpowiadał tekst piosenki.

Mam złą wiadomość. “Grube koleżanki” znikają z anteny radia ESKA ze względu na wyśmiewanie osób otyłych. Było bardzo dużo skarg na ten utwór i w związku z tym została podjęta decyzja o zdjęciu go z anteny. Najpierw blokował mnie YouTube, teraz blokują mnie grubi ludzie w radiu, ale nie martwcie się, tutaj nas nie ocenzurują, więc czekam na wasze filmiki, jak słuchacie “Grubych koleżanek” – mówiła artystka.

Aby usunąć piosenkę z playlisty trzeba ją najpierw tam umieścić”

Rozgłośnia odpiera zarzuty o zdjęcie utworu, tłumacząc, że ESKA nie nigdy nie planowała włączyć go na stałe do playlisty. Poprosiliśmy o komentarz Olgierda Wojtkowiaka, dyrektora programowego i muzycznego stacji. O przesłanym do nas oświadczeniu przedstawiciel ESKI napisał:

Aby usunąć piosenkę z playlisty trzeba ją najpierw tam umieścić. Playlista to coś więcej niż kilka odtworzeń w ramach stałego cyklu New Music Friday w Radiu ESKA, w którym prezentujemy nowości muzyczne każdego tygodnia.

Nigdy nie mieliśmy planów umieszczenia utworu „Grube koleżanki” na naszej playliście.

Jedna ze słuchaczek zarzuciła wczoraj raperce, że nie rozumie problemów osób otyłych, bo sama nie ma problemów z nadwagą, pisząc: – Jest wiele osób, które są otyłe, bo są chore i niekoniecznie chcą słuchać “Grubych koleżanek”. Tobie jest łatwiej, bo nie masz z tym problemu. Co na to Guova? – Byłam gruba i dlatego nagrałam ten numer. Po dwóch miesiącach wyglądam jak pi***olona Taylor Swift w najlepszym czasie, więc naprawdę c’mon – odpisała raperka.

Polecane

Share This