Radio Nowy Świat chwali się wynikami słuchalności


2020.07.13

opublikował:

Radio Nowy Świat chwali się wynikami słuchalności

fot. mat. pras.

W piątek wreszcie ruszyło Radio Nowy Świat, internetowa rozgłośnia Magdy Jethon, w którą zaangażowali się m.in. Wojciech Mann, Wojciech Waglewski, Fisz, Kuba Badach, Andrzej Poniedzielski, Bartek Winczewski czy Marcin Kydryński. Radio miało wystartować już w czerwcu, ale finalnie inaugurację jego działalności przełożono na przedwyborczy piątek.

Jeszcze przed startem rozgłośnia pobiła rekord wpłat w serwisie Patronite i dzięki wsparciu ponad 27 tysięcy osób zyskała blisko dwa miliony złotych. Miesięczne wpłaty na rzecz radia wynoszą niemal 700 tysięcy złotych.

Nowy Świat od początku miał być alternatywą dla słuchaczy Trójki, z której wywodzi się spora część tworzących nową rozgłośnię dziennikarzy. Słuchając stacji w weekend trudno było pozbyć się wrażenia, że słucha się właśnie „starego” Programu Trzeciego, stąd wydaje się, że Nowy Świat ma dużą szansę odebrać Trójce słuchaczy. Póki co radio radzi sobie świetnie, o czym chętnie informuje w mediach społecznościowych. Pierwszego dnia liczba słuchaczy korzystających ze wszystkich dostępnych platform przekroczyła 450 tysięcy.

Sprawdź też: Wojciech Mann i inteligentny stołek. Nagranie podbija sieć

Zgodnie z informacją przekazaną nam przez firmę Revma, która obsługuje nasz streaming, osiągnęliśmy wynik wyższy, niż BBC Online – czytamy na facebookowym profilu stacji.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że część słuchaczy „migrowała” w związku z problemami technicznymi, jednak nawet po uwzględnieniu tego zjawiska, statystyki wprawiają nas w osłupienie.

W tej chwili pracujemy nad zwiększeniem liczby serwerów, które pozwolą na utrzymanie stabilności strony nawet w czasie wzmożonego ruchu. W związku z tymi pracami, strona aktualizowana jest z opóźnieniem, za co przepraszamy, licząc na Państwa wyrozumiałość; okazało się bowiem, że zainteresowanie Radiem Nowy Świat zaskoczyło nie tylko nas – zapewniają pracownicy rozgłośni.

Polecane


Share This