Rahim, Buka, L.U.C, Miuosh i inni zagrają w Katowicach


2014.05.15

opublikował:

Rahim, Buka, L.U.C, Miuosh i inni zagrają w Katowicach

Już 17 maja (sobota), w ramach I edycji Big Up! Urban Session, na terenie nowej siedziby Muzeum Miejskiego w Katowicach wystąpią L.U.C, Łona i Webber, Rahim (na zdjęciu), Buka, Miuosh, Sitek & Buszu i K2.

Warsztaty street art

Big up! Urban Session to projekt, w którym spotyka się muzyka, malarstwo, film, taniec

i wszystko to czego możemy doświadczyć w miejskiej kulturze – czytamy na stronie wydarzenia Big Up! Urban Session na Facebooku . W programie imprezy znajdziemy więc takie punkty, jak: projekcje filmowe, spotkanie z artystą, casting wokalny, warsztaty breakdance`u, lockingu i dancehallu czy warsztaty street art. O tych ostatnich opowiada Artur „Akum” Hanarz, organizator festiwalu: Warsztaty organizujemy we współpracy z Katowice Street Art Festivalem. Każdy może na nie przyjść i działać z farbami pod okiem doświadczonych, uznanych artystów ulicznych. Materiały do malowania dostępne będą bezpłatnie. Najlepsze prace przekażemy Muzeum Śląskiemu w ramach wystawy podsumowującej festiwal.

{Diil}

Nowa kolekcja MaxFloSklepu

Jedną z dodatkowych atrakcji imprezy będzie ścianka wspinaczkowa. Jako że Big Up! Urban Session to „wszystko, czego możemy doświadczyć w miejskiej kulturze”, w trakcie koncertów w namiocie MaxFloSklepu zakupić będzie można również ubrania

o streetwearowym charakterze z najnowszej kolekcji, MF Wear.

Miejsce: Kopalnia Katowice

Koncert w ramach Big Up! Urban Session rusza 17 maja o godz. 18 na terenie nowej siedziby Muzeum Miejskiego w Katowicach, czyli na miejscu dawnej Kopalni Katowice. To miejsce stwarza niepowtarzalny klimat industrialny. Jest nierozerwalnie związane ze Śląskiem, na którym rodził się polski hip-hop. Z tego względu chcemy, aby to właśnie tam powstał festiwal muzyki i kultury miejskiej. Przed nami dopiero pierwsza, ale już wiemy, że nie ostatnia edycja. Kolejne będą jeszcze bardziej rozbudowane – podkreśla Artur Hanarz.

{sklep-cgm}

Polecane

Share This