Rakim o stosunkach z Erickiem B.


2013.08.23

opublikował:

Rakim o stosunkach z Erickiem B.

Rakim (na zdjęciu) pracuje nad nowym albumem. Raper zaprosił do współpracy m.in. DJ-a Premiera i Pharrella Williamsa. Tradycyjnie wypowiadając się na temat własnej twórczości Rakim spotyka się z pytaniami o ewentualną współpracę z dj-em Erickiem B., z którym przed laty tworzył jeden z najważniejszych hip-hopowych składów w historii.

{reklama-hh}

Nie rozmawiamy ze sobą – mówi wprost Rakim. Raper zastrzega jednocześnie, że nie ma mowy o żadnym beefie. Eric B. nie jest moim wrogiem, po prostu ze sobą nie rozmawiamy. Nie życzę mu źle, nic z tych rzeczy. Nie dzwonię do niego i tyle. On wycofał się z muzycznego biznesu 15 lat temu, więc nawet nie pytając o i tak nie sądzę, aby teraz chciał coś ze mną nagrywać. Jeśli chodzi o naszą przeszłość, cały czas jest ok, wciąż dzielimy zyski po połowie. Nigdy nie spaliśmy z tymi samymi kobietami, więc nie może być mowy o niesnaskach – wyjaśnił Rakim.

Duet Eric B. & Rakim był niezwykle ważną grupą dla hip-hopu w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i na początku następnej dekady. Panowie wydali wspólnie cztery płyty. Po rozpadzie składu Rakim zajął się karierą solową, natomiast Eric B. nagrał jedną płytę, po czym skupił się na pracy w filmie i w radiu. Pod koniec 2010 roku duet pojawił się publicznie po wieloletniej przerwie podczas ceremonii wprowadzenia artystów do Long Island Music Hall Of Fame.

Polecane

Share This