Rap najpopularniejszy w 15 z 16 województw. Ale to nie Quebo otwiera zestawienia sprzedaży


2020.07.09

opublikował:

Rap najpopularniejszy w 15 z 16 województw. Ale to nie Quebo otwiera zestawienia sprzedaży

fot. P. Tarasewicz

Podobnie jak w poprzednich latach Empik podsumował pierwsze półrocze sprzedaży, publikując zestawienie najpopularniejszych płyt w poszczególnych województwach. Nie jest niespodzianką, że mapa została zdominowana przez rapowe wydawnictwa, które zajmują pierwsze miejsca w 15 z 16 województw. Z jednej strony niespodzianką może być fakt, że dominują Mata i PRO8L3M, a nie Quebo, który wygrał tylko na Mazowszu, ale z drugiej pamiętajmy, że 2020 to specyficzny rok, ponieważ stacjonarne salony Empiku przez kilka tygodni były zamknięte, a dodatkowo lockdown zbiegł się z premierą krążka „ROMANTIC PSYCHO”.

Sprawdź też: Taco Hemingway, PRO8L3M, Chwiał i Jedynak rozkręcają własny label. „Zamieciemy mocniej niż MMXX”

Poniżej prezentujemy grafikę przedstawiającą najlepiej sprzedające się płyty w poszczególnych województwach. W dziewięciu ośrodkach triumfuje „Art Brut 2” PRO8L3Mu, pięciu „100 dni do matury” Maty. Stawkę uzupełniają wspomniane „ROMANTIC PSYCHO” Quebo oraz składanka z „Empik prezentuje: Best Movie Songs”, po które najchętniej sięgali mieszkańcy województwa opolskiego.

Jeśli chodzi o najlepiej sprzedające się płyty w skali całego kraju, to pokrywa się to z mapą. Listę otwiera „Art Brut 2”, dalej mamy debiut Maty i na najniższym stopniu podium tegoroczną płytę Quebonafide. Warto podkreślić, że o ile zestawienie z poniższej mapy przygotowano jedynie w oparciu o sprzedaż stacjonarną w salonach (jedynie sprzedaż z półek, bez zamówień z empik.com odbieranych w salonach), o tyle ranking trzech najpopularniejszych wydawnictw zarówno na CD jak i winylach obejmuje całościową sprzedaż Empiku i empik.com).

Polecane

Share This