Raper skazany na karę więzienia za obrażanie króla Hiszpanii


2021.02.02

opublikował:

Raper skazany na karę więzienia za obrażanie króla Hiszpanii

fot. Instagram.com

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o szykującym się procesie sądowym związanym z działalnością Obywatela BB, który w utworze „D*** w Belwederze” miał znieważyć prezydenta. Tekst, którego autorem jest prof. Bogusław Bierwiaczonek z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie nie przypadł do gustu częstochowskiemu radnemu Piotrowi Wronie, który postanowił złożyć zawiadomienie do prokuratury.

Panu Prezydentowi nie podoba się moja piosenka „Dupa w Belwederze” i jego współpracownicy oskarżają mnie o „publiczne znieważenie” prezydenta (Art.135 k.k.). Panie Prezydencie Duda – taka robota. Jak się zostaje prezydentem, trzeba się liczyć z krytyką. A jak się nie podoba, to można sobie znaleźć inny zawód, na przykład kelnera, inkasenta lub instruktora narciarskiego (z całym szacunkiem dla kelnerów, inkasentów i instruktorów), zamiast wydawać państwowe pieniądze na włóczenie po sądach nieważnego, zatroskanego o Polskę balladzistę-amatora. Jako instruktor narciarski chyba dałby Pan sobie radę, choć oczywiście musiałby Pan trochę podzwonić do Gowina, żeby znowu otworzyli wyciągi i stoki. Ale, jak Pan wie, w tym rządzie można sporo załatwić po znajomości, więc chyba by się udało. No i wreszcie mógłby Pan wyjechać z tej okropnej PO-wskiej Warszawki, gdzie Pana nie lubią, a na Nowogrodzkiej siedzi Prezes, który Panem gardzi. Myślę, że powinien się Pan nad tym poważnie zastanowić – komentował twórca.

Sprawdź także: Wygląda na to, że doczekamy się pierwszego w Polsce procesu o zniesławienie prezydenta utworem muzycznym

Będziemy obserwować rozwój sytuacji, póki co wiemy jak sprawa znieważenia głowy państwa zakończyła się w Hiszpanii. Tamtejszy raper Pablo Hasel został w 2018 roku skazany za obrażanie króla. Prawnicy artysty odwoływali się od wyroku sądu, następnie korzystali z innych dostępnych sposobów na uniknięcie kary, ale finalnia żadna instancja nie zdecydowała się na kasację wyroku. Hasel poinformował na wczorajszej konferencji prasowej, że najpóźniej w niedzielę ma się stawić w zakładzie karnym. Raper nie wycofuje się z poglądów przedstawianych w swoim utworze i deklaruje, że woli poddać się karze niż przeprosić za nie. Hasel jest Katalończykiem zaangażowanym w walkę o autonomię regionu, sąd skazał go nie tylko za znieważenie króla, ale także za promowanie działalności organizacji terrorystycznych takich jak ETA.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane


Share This