Raper zatrzymany przez FBI. Grozi mu dożywocie


2021.10.30

opublikował:

Raper zatrzymany przez FBI. Grozi mu dożywocie

Raper Fetty Wap został aresztowany w czwartek wieczorem przez FBI pod federalnymi zarzutami związanymi z handlem narkotykami, potwierdził wysoki rangą funkcjonariusz organów ścigania.

30-letnia raper, którego prawdziwe nazwisko brzmi Willie Junior Maxwell II, nie przyznał się do winy podczas wirtualnego przesłuchania. Została zatrzymana bez wyznaczonej kaucji w piątek, podała agencja Associated Press.

Feety Wap i sześciu innych mężczyzn oskarżono o prowadzenie „wielomilionowej, dwubrzeżnej organizacji dystrybucji narkotyków”, której bazą było hrabstwo Suffolk, powiedział prokurator okręgowy Timothy Sini w wydanym oświadczeniu.

Zgodnie z aktem oskarżenia, organizacja działała od około czerwca 2019 r. do czerwca 2020 r. Oskarżeni zdobywali narkotyki na Zachodnim Wybrzeżu i transportowali je do hrabstwa Suffolk, gdzie były przechowywane i dystrybuowane wśród dealerów działających na Long island i w New Jersey. Pięciu sprawców oskarżonych jest także o używanie broni palnej w celu ochrony organizacji i sieci dystrybucji narkotyków.

Fetty Wap wraz z kolegami oskarżony jest o wprowadzenie na rynek ponad 100 kilogramów narkotyków, w tym heroiny i fentanylu.

Fetty Wap może dostać nawet karę dożywocia. Przypomnijmy, że w lecie zmarła czteroletnia córeczka rapera.

Polecane

Share This