Raphael Saadiq na Pozytywnych Wibracjach


2011.05.10

opublikował:

Raphael Saadiq na Pozytywnych Wibracjach

Prawdziwą sensacją będzie przyjazd 22 lipca br. do Białegostoku, po raz pierwszy w Polsce, amerykańskiej gwiazdy Raphaela Saadiqa z zespołem, jednego z najważniejszych artystów muzyki soul młodego pokolenia! Znamy już także większość pozostałych gwiazd drugiej edycji Pozytywne Wibracje Festival. Do ogłoszonego w ubiegłym tygodniu Seal’a dołączą m.in. kolejne gwiazdy zagraniczne oraz artyści polscy. Prawdziwą niespodzianką dla fanów jest to, że aż trzy spośród zespołów zagranicznych wystąpią w Polsce po raz pierwszy! Zagrają Seal, Raphael Saadiq, De Phazz, Count Basic, James Taylor Quartet i Pilichowski Band. Festiwalowy weekend 22 i 23 lipca będzie bez wątpienia prawdziwym świętem fanów wibrującej, tanecznej, ciepłej, pozytywnej muzyki. Bilety i karnety na Pozytywne Wibracje Festival 2011 dostępne są już w sprzedaży ogólnopolskiej w punktach sprzedaży oraz systemach internetowych. Wkrótce zostaną ogłoszone kolejne polskie gwiazdy festiwalu.

Podczas dwudniowego Pozytywne Wibracje Festival 2011, odbywającego się w pięknej scenerii Pałacu Branickich w Białymstoku, zagra ośmiu artystów: pięć gwiazd zagranicznych i trzy polskie.

Długo oczekiwany, legendarny Raphael Saadiq to kolejna po Seal’u, którego występ ogłoszono w zeszłym tygodniu, największa gwiazda Pozytywne Wibracje Festival 2011. Rafael Saadiq, nazywany prekursorem stylu neo–soul w muzyce, to amerykańska gwiazda soul i r&b, wokalista, kompozytor i producent współpracujący ze światowej sławy artystami takimi jak The Roots, Whitney Houston, Snoop Dogg, Joss Stone, Jay-Z, D’Angelo, TLC, Mary J. Blige. Fenomenem jest fakt, że artysta zagra w Polsce po raz pierwszy. Raphael Saadiq, którego najnowsza płyta od kilku tygodni podbija rynki na całym świecie, wystąpi wraz z zespołem jako ostatnia gwiazda pierwszego dnia festiwalu – piątku 22 lipca.

Także w piątek, ale wcześniej  zagra doskonale znana polskim fanom, popularna w naszym kraju formacja De Phazz – grupa tworząca przebojowe utwory o lekkich i przyjemnych dla ucha brzmieniach elektro i lounge, a także znany z pierwszych wydań kompilacji „Pozytywne Wibracje” James Taylor Quartet. Słynny kwartet grającego na organach Hammonda Jamesa Taylora, jednego z najznakomitszych instrumentalistów świata, odwiedzi nasz kraj po raz pierwszy!

Sobota 23 lipca – drugi dzień PWF 2011 – również zapowiada się gorąco. Przed Seal’em, po raz pierwszy w Polsce, wystąpi znana gwiazda muzyki acid jazz – zespół Count Basic w składzie Peter Legat – gitarzysta i lider zespołu oraz Kelli Sae, obdarzona niespotykanym „czarnym” głosem wokalistka. Ich muzyka to kwintesencja gatunku, od którego kompilacje „Pozytywne Wibracje” zaczęły swoją przygodę – acid jazz’u właśnie. Obok Incognito i The Brand New Heavies, gwiazd pierwszej edycji festiwalu, to najlepsza grupa na świecie wykonująca taką muzykę. W

 sobotę zagra także znana polska formacja Pilichowski Band, zespół jazz-funk-rockowy założony przez jednego z najlepszych polskich basistów – Wojtka Pilichowskiego. Trwająca od kilku tygodni trasa koncertowa Wojtka po wydaniu albumu live, została okrzyknięta jednym z najciekawszych wydarzeń muzycznych w Polsce 2011 roku.

Niekwestionowaną atrakcją i zwieńczeniem sobotniego wieczoru, będzie oczywiście ogłoszony już wcześniej koncert światowej sławy brytyjskiego króla soul i r&b – Seal’a, wielokrotnego laureata nagród BRIT Awards, MTV i Grammy, autora m.in. takich przebojów jak „Kiss From a Rose”, „Fly like an Eagle” oraz „Crazy“.  Uwielbiany za swój charakterystyczny, zachrypnięty, ciepły głos, genialny wokalista, absolutny mistrz pozytywnych brzmień od dwóch dekad odnosi nieustające sukcesy. Jego występ na festiwalu w Białymstoku będzie niezapomnianym przeżyciem i prawdziwą ucztą muzyczną!

Polecane

Share This