Rapowe single – podsumowanie dnia


2018.09.27

opublikował:

Rapowe single – podsumowanie dnia

foto: kadry z wideo

W kalendarzu zdarzają się takie dni, kiedy rodzimi artyści sypią premierami jak z rękawa. Dziś w sieci pojawiło się aż pięć singli z udziałem czołówki polskiej sceny. Nowe numery zaprezentowali Bonus RPK, Szpaku, szczecińska formacja Gruz Braders, którą tworzą Bonson, Głowa i TKZetor, Popek oraz Słoń. Wszyscy zapowiadają na jesień swoje płyty, choć każdy jest na innym etapie promocji. „UFO” było dopiero pierwszym kawałkiem Szpaka promującym krążek „Atypowy”, dla porównania Słoń zdążył wypuścić już sześć numerów z „Mutylatora” (licząc dzisiejszy kawałek „Ugly Kid Słoń”). Zebraliśmy dla Was wszystkie dzisiejsze premiery i na wieczór zostawiamy Was z prostym pytaniem: która siadła Wam najmocniej?

Bonus RPK – „Wehikuł czasu” ft. Sokół, Juras

Po imponującej przeróbce „Chcemy być wyżej” Sitka tym razem Sokół wraca na drugim planie, jako gość Bonusa RPK. Artysta oraz jego kolega z Prosto dograli się do numeru „Wehikuł czasu”, którym Bonus RPK zapowiada krążek „Technik pasjonat”. Płyta ukaże się 9 listopada nakładem Ciemnej Strefy. Preorder znajdziecie w sklepie Prosto Labelu, wytwórni odpowiedzialnej za dystrybucję materiału.

Szpaku – „UFO”

Szpaku jest jednym z najczęściej wyświetlających się ostatnio raperów. Reprezentant BOR pojawiał się na przestrzeni kilku miesięcy w kawałkach m.in. Słonia, Young Igiego, Sariusa, Deemza czy DJ-a Decksa. Teraz wystąpił w roli gospodarza w pierwszym singlu zapowiadającym własny krążek „Atypowy” (premiera 19 października). „UFO” to zdecydowanie najpopularniejsza z dzisiejszych premier. Po siedmiu godzinach teledysk do „UFO” ma już ponad 300 tysięcy wyświetleń i zajmuje drugie miejsce na youtube’owej karcie „Na czasie”. Najpopularniejszy, ale czy najlepszy?

Gruz Braders (Bonson x Głowa x TKZetor) – „Nie byłem nigdy”

„Nie byłem nigdy” to drugi singiel Gruz Braders, szczecińskiej załogi tworzonej przez Bonsona, Głowę z PMM i TKZetora. Artyści szykują na 16 listopada krążek zatytułowany „Grudki, smutki, rap do wódki”. Bezkompromisowy singiel, podobnie zresztą jak poprzedni, opublikowany przed tygodniem „Gigant” zapowiadają brudny, przepełniony alkoholowo-osiedlowym klimatem materiał.

Popek & Matheo – „Wszystko i nic”

Według zapowiedzi Step Records „Wszystko i nic” ma być najbardziej osobistym kawałkiem na nadchodzącej płycie Popka i Matheo “Dr Jekyll and Mr Hyde”. Wydawnictwo ukaże się 19 października i wydaje się być skazane na sukces. Poprzedni wspólny album artystów „Król Albanii” ma dziś status diamentowej płyty. Czy nowy zbliży się do tego wyniku?

Słoń – „Ugly Kid Słoń”

Dzień zamknął Słoń, którego „Ugly Kid Słoń” pojawiło się na kanale Brain Dead Familii o 18:00. Raper cofa się do czasów dzieciństwa, prezentując bardzo osobisty kawałek. „Ugly Kid Joe” to już szósty numer promujący planowaną na 5 października płytę „Mutylator”. Oprócz wspomnianego wcześniej Szpaka na płycie pojawią się m.in. Hinol i Jano, czyli Polska Wersja, których słyszeliśmy w jednym z poprzedni singli „Smog”.

Polecane

Share This