RaPsy 997: rapujący policjanci z „jasnym i bezkompromisowym przekazem dla środowisk przestępczych”


2020.07.18

opublikował:

RaPsy 997: rapujący policjanci z „jasnym i bezkompromisowym przekazem dla środowisk przestępczych”

fot. kadr z wideo

Hot 16 Challenge 2 pokazało, że rapować każdy może, choć oczywiście nie każdy powinien. Dziś mamy dla Was hip-hopową ciekawostkę – policyjny rap w postaci zilustrowanego klipem kawałka „Niebieskie ulice” NZNŻ z gościnnym udziałem Tyma, PanQa i Darko. Numer jest częścią projektu RaPsy 997 ze wsparciem NSZZP woj. kujawsko- pomorskiego i pomorskiego.

Prosimy pamiętać, że utwór ten jest to nasza wizja artystyczna, nie należy jej traktować jako oficjalnego hymnu, czy też traktować dosłownie wszystkich zawartych w piosence słów, gdyż znajduje się tam wiele odniesień do innych utworów czy też literatury oraz filmu – zastrzegają autorzy nagrania.

Ideą stworzenia piosenki oraz teledysku było budowanie pozytywnego wizerunku Policji jako formacji, w której służą ludzie z pasją, jak również chcemy pokazać, że to nie jest tak, że policjanci tylko chodzą po ulicach i wypisują mandaty na wyścigi. Dbamy o bezpieczeństwo nawet z narażeniem życia, nie tylko własnego, ale i naszych bliskich. Szykan Policji nie brakuje, a nasza muzyka to z jednej strony reakcja na to, co się dzieje, a z drugiej pokazanie, że jesteśmy najsilniejszą grupą, która musi utrzymać porządek. Nie jesteśmy potulnymi owieczkami i chcemy pokazać naszą służbę także od bojowej strony. Teledysk ten dedykujemy głównie policjantom, którzy na co dzień wypełniają słowa policyjnego ślubowania i stawiają często na szali swoje własne zdrowie, a nawet życie.

Jest to też jasny i bezkompromisowy przekaz dla środowisk przestępczych – czytamy w opisie klipu.

Polecane

Share This