Ras Luta na Piaskach


2013.07.06

opublikował:

Ras Luta na Piaskach

Ras Luta wystąpi podczas tegorocznego festiwalu Reggae Na Piaskach. Artysta zaprezentuje specjalny, akustyczny set.

Na obsadę imprezy składają się ponadto m.in. Izrael (jeden z koncertów urodzinowych związanych z XXX-leciem grupy), Bakshish czy Vavamuffin. Pełny line-up znajdziecie na poniższym plakacie.

Na początku marca 2013 ukazała się druga solowa płyta Ras Luty „Uratuj siebie”. Osadzony w tradycji reggae materiał z nowej płyty nawiązuje do muzyki roots i rub-a-dub – klasycznych jamajskich brzmień, które głos Ras Luty w naturalny sposób spaja z bardziej nowoczesnymi akcentami elektroniki i r`n`b. Teksty tego zadeklarowanego rastafarianina zaskakują dojrzałością i poetyką, które rzadko kojarzy się z wykonawcami tego nurtu w Polsce.

To druga solowa płyta Ras Luty, który na swoim koncie ma już trzy świetnie przyjęte płyty wydane z Eastwest Rockers oraz udział w jednej z największych produkcji w polskim reggae – składance `Polski Ogień`. Poprzedni album solowy „Jeśli słyszysz” który ukazał się pod koniec 2009 roku nakładem Prosto Label, przez pewien czas utrzymując się w pierwszej 30 sprzedawanych w Polsce płyt.

Kilka tygodni temu Ras Luta został doceniony również przez publiczność Festiwalu Reggae na Piaskach. W internetowym głosowaniu na kandydatów do zaproponowanego po raz pierwszy „Polish Reggae Hall of Fame” zdobył  najwięcej głosów. Dlatego organizatorzy zdecydowali się, dosłownie w ostatniej chwili, zaprosić Ras Lutę do wykonania krótkiego, akustycznego recitalu. Tym samym, Ras Luta dołączy do Izraela, Bakshishu, Gedeonu Jerubbaal, Rokosza, Vavamuffin i innych wykonawców, którzy 20 lipca w Ostrowie Wielkopolskim uświetnią swoimi koncertami jubileusz 30 lat reggae w Polsce, obchodzony na Festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim.

  

W tym roku karnet na dwa dni – 20 i 21 lipca – kosztuje w przedsprzedaży 40 zł. Można również kupić bilety na pojedyncze dni.

Polecane

Share This