Ray Blk prezentuje singiel „Games”


2021.03.13

opublikował:

Ray Blk prezentuje singiel „Games”

Ray Blk, nazywana „spadkobierczynią soulowej korony Lauryn Hill”, prezentuje nowy singiel „Games” z gościnnym udziałem Giggs.

„Games” opowiada o grach między mężczyznami i kobietami, jak również imprezami z różnych dekad: lat 80., 90., zerowych oraz współczesnych. W klipie, jak podkreśla Ray Blk:

– Nathanem chcieliśmy podkreślić, że choć przechodzimy przez kolejne dekady, esencja związków pozostaje ta sama. Dodatkowo zależało nam na uchwyceniu nostalgii w klipie.

Ray Blk spędziła lockdown pisząc i nagrywając debiutancki album, który z pewnością będzie jednym z najważniejszych branżowych wydarzeń wydawniczych tego roku. Ray była aktywna tako jako radiowiec: przez 12 tygodni prowadziła audycję Apple Agenda Show z udziałem Mabel, Mahalii czy Ghetts, jak również nagrała specjalny program Black History Blackout Radio, w ramach którego przeprowadziła wywiady z takimi legendami jak Ms Dynamite i Estelle.

Ray Blk otrzymała także zaproszenie od Cambridge University na dyskusję z okazji Black History Month. Wcześniej artystka miała wykłady na Oxfrod University i w ramach Ted talks.
Ray Blk urodziła się w Nigerii, a wychowała w Catford. Wychowała się na muzyce grime oraz klubowej. Choć nie tworzy grime’u, inspiruje się jego energią. W 2016 wydała przełomowy w karierze singiel „My Hood” ft. Stormzy. Blk w jej pseudonimie to skrót od „Building, Living, Knowing” – budowanie, życie, wiedza.

W 2017 Ray Blk wygrała prestiżowy plebiscyt BBC Sound of. Media okrzyknęły ją „brytyjską Lauryn Hill”, która zresztą obok Whitney Houston, Mary J Blige, Eve czy Missy Elliott, jest jedną z największych inspiracji dla wokalistki. Tekstowo natomiast Ray dąży do podobnej autentyczności jak u Drake’a, SZA i Summer Walker.
Więcej informacji o debiutanckim albumie Ray Blk wkrótce.

Polecane

Share This