Ray Wilson nagrywa koncertowe DVD


2013.02.13

opublikował:

Ray Wilson nagrywa koncertowe DVD

Historyczne wydarzenie będzie miało miejsce już 22 lutego w Teatrze Śląskim w Katowicach, gdzie Ray dołączy do składu koncertu „Wieczór w Teatrze”. Pozostałymi artystami potwierdzonymi na ten wieczór są zespół RPWL oraz Clive Nolan i jego projekt „Alchemy”. Z przyczyn od nas niezależnych zapowiadany wcześniej koncert The Paul Menel Band został odwołany.

 

Rok 2013 jest szczególny dla Raya Wilsona – dokładnie 20 lat wcześniej wydał bowiem swoją pierwszą studyjną płytę – album „Swing Your Bag” zespołu Guaranted Pure. W związku z tym koncert w teatrze odbędzie się pod szyldem „20 years and more”. W specjalnie przygotowanym na tę okazję programie, Ray Wilson zaprezentuje między innymi utwory ze swojego projektu koncertowego – Genesis Classic, na który składają się wybrane kompozycje zespołu Genesis w nowej, niezwykłej aranżacji. Wilson łączy w nim rockowe wersje kultowych utworów Genesis z elementami muzyki poważnej w wykonaniu kwartetu smyczkowego – skrzypce i wiolonczela nadają dobrze znanym utworom zupełnie inną perspektywę. Ponadto, Ray przygotował utwory ze swojego solowego dorobku artystycznego – nie prezentowane nigdy wcześniej lub wykonywane dawno temu.

Zespół, z którym Wilson  zagra w Teatrze Śląskim będzie 8-osobowy  – z Ray’em na wokalu, kwartetem smyczkowym, saksofonistą, gitarzystą i pianistą. Poza takimi nagraniami Genesis jak na przykład “Not about us”, “Follow you follow me”, “Mama” czy „Thats all” w setliście nie zabraknie oczywiście utworów Stiltskin – “Tale from a small town”, “First day of change”, “Inside” czy „Lemon Yellow Sun” a także niespodzianek z albumu “Swing your Bag” czy nie prezentowanych wcześniej na koncertach kompozycji, które znajdą się na albumie „Chaising Rainbows” (premiera w tym roku).

Polecane

Share This