Reamonn I Maleńczuk Na Warszawskich Wiankach


2009.06.07

opublikował:

Reamonn I Maleńczuk Na Warszawskich Wiankach

20 czerwca, w dzień wiosenno-letniego przesilenia, Stołeczna Estrada, jak co roku, zaprasza mieszkańców stolicy do rodzinnej, radosnej zabawy na największej imprezie masowej w Warszawie!

Stołeczne Wianki nad Wisłą starają się łączyć tradycję i nowoczesność – nawiązują do prastarych obrzędów świętojańskich poświęconych żywiołom wody i ognia (które wedle dawnych wierzeń miały oczyszczającą moc), przedstawiając je w formie współczesnych happeningów.

Puszczanie wianków staje się więc wydarzeniem na miarę bicia rekordu Guinessa, a krzesanie ognia to obecnie zapierający dech w piersiach pokaz sztucznych ogni w wykonaniu najlepszych polskich i zagranicznych zespołów pirotechnicznych.

Piknik cieszy się ogromną popularnością wśród warszawiaków. Rokrocznie przychodzi na niego kilkadziesiąt tysięcy osób. To świetna okazja, by w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny, spędzić weekend w malowniczym miejscu nad Wisłą.

Wielki piknik odbędzie się jak zawsze na Podzamczu, zacznie się już o godz. 13, a trwać będzie aż do północy. Od wczesnych godzin popołudniowych nie zabraknie atrakcji i wydarzeń kulturalnych. Będą kiermasze, koncerty, pokazy i propozycje kulinarne, a także happening z Wiankiem.

Wieczorem na głównej scenie od strony ul. Sanguszki specjalne atrakcje dla miłośników dobrej muzyki. W tym roku zaprosiliśmy aż 3 zespoły zagraniczne, w tym REAMONN a polskim reprezentantem na estradzie będzie Maciek Maleńczuk z projektem „Psychodancing”.

Zwieńczeniem nocnej zabawy będzie jak zwykle gigantyczne widowisko pirotechniczne. W tym roku również szykujemy dla widzów niespodziankę! Pokaz ten zapewne oczaruje mieszkańców Warszawy i dostarczy im wielu niezapomnianych przeżyć.

Reamonn:Zespół założył irlandzki wokalista Reamonn Garvey, jednak kwintet powstał w Niemczech, w 1998 roku. Na ogłoszenie w gazecie o treści „irlandzki wokalista szuka zespołu” odpowiedzieli: Uwe Bossert – gitara, Mike „Gomezz” Gommeringer – perkusja, Philipp Rauenbusch – gitara basowa i Sebastian Padotzke – klawisze, saksofon, flet poprzeczny.

Debiutancki album „Tuesday” (dzisiaj już o statusie złotej płyty) ukazał się 24 lipca 2000 r. Największe przebije z tej płyty to Josephine, Waiting there fro You i Supergirl. Kawałki są naprawde świetne więc nic dziwnego, że pierwsza płyta odniosła ogromny sukces. To zmotywowało ekipe Rea do nagrania kolejnego krążka. „Dream no 7” ukazął się 15 października 2001r. Jeanny wykonywana z Xavierem Naidoo podbiła serca słuchaczy bardzo szybko. Podobnie jak La Triest czy Life is a Dream. Kawałkami z tego krążka fani musieli sie zadowolić przez 2 lata gdyż „Beautiful Sky” ukazał sie dopiero w 2003 roku. Cała płyta jest spokojniejsza, bardziej melancholijna – Pain czy Promised Land czy choćby Strong wprowadzają wyjątkowy klimat. Nie brakuje tam jednak gorących utworów takich jak Valentine. Zaś krążek – z 2004 – „Rise your hands” znów zawiera kilka najnowszych przebojów zespołu.

Wstęp wolny!

20-06-2009

początek o godz.: 13.00-22.00

Podzamcze

Polecane

Share This