Red wskazał swoich ulubionych polskich raperów


2020.12.29

opublikował:

Red wskazał swoich ulubionych polskich raperów

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Choć Red dziś już tylko okazjonalnie zajmuje się muzyką, nadal pozostaje jej wierny jako słuchacz. Artysta ze swoim dorobkiem i doświadczeniem dla wielu pozostaje liczącym się muzycznym ekspertem, stąd trudno się dziwić, że podczas instagramowych Q&A fani często pytają go o ulubionych artystów. Tym razem było podobnie i jedna z osób obserwujących Reda na Instagramie poprosiła go o wskazanie ulubionych artystów starego i młodego pokolenia.

Polski rap liczy sobie już blisko 30 lat i w tym czasie zdążyło się już w nim pojawić więcej generacji artystów, więc podział na „stare” i „młode” nie jest do końca szczęśliwy, niemniej Red sensownie wybrnął z sytuacji, wskazując po dwie ksywki z grona raperów, stawiających pierwsze kroki na scenie na przełomie wieków oraz takich, którzy wkroczyli na nią dekadę później.

Do grona swoich ulubieńców w starszym pokoleniu artysta zaliczył Pezeta i Tego Typa Mesa, wśród młodszych postawił na Białasa i Kaza Bałagane. Słuchając opinii Reda na przestrzeni lat nie dziwi nas specjalnie, że wskazał akurat tych raperów.

Polecane


Share This