Redakcja muzyczna Trójki murem za Anną Gacek. Dziennikarze odmawiają zastępstw za zwolnioną koleżankę


2020.03.10

opublikował:

Redakcja muzyczna Trójki murem za Anną Gacek. Dziennikarze odmawiają zastępstw za zwolnioną koleżankę

fot. facebook.com/annaagnieszkagacek/

Anna Gacek podzieliła się wczoraj z fanami smutną wiadomością. Po 19 latach pracy w Trójce dziennikarka rozstaje się z anteną.

Dziś nie usłyszymy się w Aksamicie. Jutro nie będzie mnie w Tonacji. W czwartek nie poprowadzę Do Południa. Decyzją Prezes Polskiego Radia – ze skutkiem natychmiastowym – nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki – napisała wczoraj dziennikarka.

Rzeczniczka prasowa Polskiego Radia podkreśla, że Anna Gacek nie została zwolniona, a jedynie nie przedłużono z nią umowy.

Red. A. Gacek otrzymała inną propozycję kontynuacji pracy w Polskim Radiu, jednak sama podjęła decyzję o jej nieprzyjęciu. Szanujemy ten wybór i życzymy red. A Gacek wszelkich sukcesów w nowych przedsięwzięciach. Przypisywanie odpowiedzialności za tę osobistą decyzję innym osobom jest jednak nieuzasadnione i niewłaściwe – komentuje Ewelina Steczkowska.

Choć Anny Gacek nie ma już w Trójce, jej audycje nadal figurują w ramówce. I tutaj pojawia się problem, ponieważ dziennikarze redakcji muzycznej solidarnie oświadczyli wczoraj, że nie wezmą zastępstw za nią.

Najprawdopodobniej komuś, kto ma umowę i etat, wydadzą polecenie służbowe – sugeruje jeden z dziennikarzy Trójki.

Marek Niedźwiecki wyemitował w poniedziałek piosenkę Haliny Frąckowiak „Anna już tutaj nie mieszka”, dając jednoznaczny sygnał solidarności z Anną Gacek. Wojciech Mann zadeklarował, że bez jej udziału nie poprowadzi audycji W Tonacji.

Polecane

Share This