Redman nagrywa w studiu pod Warszawą


2010.11.25

opublikował:

Redman nagrywa w studiu pod Warszawą

Polska była jedynym przystankiem na mapie koncertowej Method Mana & Redmana, gdzie muzycy zatrzymali się na dłużej. Ma to związek z planowaną na przyszły rok premierą płyty DJ Mathematicsa. W pokoncertową niedzielę – 21 listopada, w podwarszawskim studiu Fort 11, pod okiem Marka Walaszka nagrany został pierwszy utwór na wspomniany album. Muzycy od lat związani są z polskim reżyserem dźwięku, który zmiksował już wiele produkcji artystów wywodzących się spod znaku Wu-Tang, ostatnia współpraca muzyków dotyczyła albumu Wu Massacre, debiutującego na początku roku, na 2. miejscu listy przebojów Billboard w kategorii Rap&Hip-Hop.

Podczas niedzielnej sesji panowie wspólnie nagrali wokale Redmana i Ready Roc’a a odbywało się to pod czujnym okiem DJ Mathematicsa. Muzycy planują ponownie zawitać do Polski na początku stycznia 2011, gdzie w Studio Fort 11 dokończą pracę nad płytą.

DJ Mathematics to członek Wu Family, nadworny dj Wu Tang Clanu oraz ceniony producent.

Redman to ceniony raper, mający na koncie kilka złotych płyt i dwie nominacje do Grammy, szerszej publiczności znany jest jako MC kultowego zespołu Def Squad a także z featuringów u takich artystów jak: Christina Aguilera, Pink, czy Offspring.

 

Raper zadebiutował w 1994 roku doskonale przyjętym przez publiczność albumem pod tytułem „Whut? Thee Album”. Krążek pokrył się złotem, a on sam otrzymał tytuł Rapera Roku już na początku swojej solowej kariery.

Kolejne krążki Redmana, cieszące się uznaniem w środowisku muzycznym to „Dare Iz a Darkside” (1994), „Muddy Waters” (1996), „Doc’s da Name 2000” (1998), „El Nino” nagrane wspólnie z Def Squad (1998), „Malpractice” (2001), „Red Gone Wild” (2007) i „Reggie Noble „0” (2009).

Marek Walaszek – Ukończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, na wydziale Reżyserii Dźwięku. Swoją twórczość rozpoczął w 1996, współpracował z wieloma artystami z zagranicy i z Polski.

Do tej pory miał przyjemność pracować jako producent i reżyser dźwięku przy nagraniach, w których pojawili się tacy artyści jak Pharell Wiliams, Ne-Yo, The Rza, Methodman, Redman, GhostFace Killah, Raekwon, Cilvaringz, WWO, Hemp Gru i wielu innych. Jako reżyser dźwięku pracował przy udźwiękowieniu filmów, reportaży, reklam, nagłaśnianiu koncertów i spektakli.

Walaszek jest wykładowcą Polsko Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych (na wydziale realizacji dźwięku) oraz właścicielem studia muzycznego Fort11.

Tagi


Polecane

Share This