Reedycja debiutu Julii Marcell już jest


2012.03.23

opublikował:

Reedycja debiutu Julii Marcell już jest

Po ogromnym sukcesie albumu „June”, który ukazał się w październiku 2011 r i jest nominowany do nagrody Fryderyk 2012 w 7 kategoriach oraz wyróżnieniu Julii Marcell nagrodami Paszport Polityki w kategorii Muzyka Popularna oraz Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego, prezentujemy reedycję debiutanckiej płyty artystki zatytułowanej „It Might Like You”.

Julia określiła gatunek, w którym powstał jej debiutancki album jako „CLASSICAL-PUNK” – classical z powodu intencji, punk z powodu wykonania.

Płyta powstała w Berlinie z udziałem niemieckich muzyków i polskiego kwartetu smyczkowego. Nagrania wyprodukował Moses Schneider – znany ze współpracy z Beatsteaks i Tocotronic producent, który współtworzył również płytę „June”. Autorka tak wspomina pracę nad „It Might Like You”: Udało nam się uchwycić to na czym nam najbardziej zależało, czyli radość grania muzyki. Piosenki były nagrywane na żywo, na tzw. setkę, eksperymentowaliśmy, używaliśmy nietypowych instrumentów jak np. buty albo papier. Wyszła płyta surowa, o punkowej energii, a jednak intymna i ludzka.

Nagranie płyty wiąże się z ciekawą historią. Nagrany dzięki wsparciu ludzi z całego świata album Julii Marcell, był pierwszą premierą polskiego artysty w wytwórni Sellaband.com – portalu zbudowanego na nowatorskiej koncepcji fanów inwestujących w muzykę.

Płyta „It Might Like You” ukazała się w czerwcu 2009 na terytorium Niemiec, Austrii i Szwajcarii oraz w październiku 2009 w Polsce. Album zapowiadał  utwór „Night Of the Living Dead” wraz z teledyskiem, który można zobaczyć pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=TBdQgGWVkTw

Płyta zyskała uznanie słuchaczy i dziennikarzy muzycznych, którzy określali ją m.in. jako „awangardową”, „subtelną” i „otwierającą ludziom głowy”.

Tracklista:

1. Put you headphones on

2. Outer space

3. The story

4. Married to life

5. Billy Elliot

6. Dancer

7. Side effects of growing up

8. Words won’t save you

9. Carousel

10. Fear of flying

11. Night of the living dead

12. Sixteen, ten years later (bonus track)

video Night of the living dead

Reedycja albumu Julii Marcell „It Might Like You” ukazała się dzięki firmie Mystic Production.

Polecane

Share This