Reedycja Obywatela G.C.

W związku z 10. rocznicą śmierci Grzegorza Ciechowskiego do sprzedaży trafi wyjątkowa reedycja albumu "Tak Tak!". Do płyty zostanie dołączony tomik wierszy.


2011.12.13

opublikował:

Reedycja Obywatela G.C.

Grudzień 2011 to miesiąc szczególny dla fanów Grzegorza Ciechowskiego, w tym roku mija 10 lat od jego śmierci.  W ostatnim czasie z tego powodu ukazało się kilka płyt poświęconych Ciechowskiemu oraz kilka reedycji płyt artysty, jednak jeden album zasługuje na szczególną uwagę. Po wielu latach nieobecności na półki sklepów muzycznych powraca bowiem jeden z najwybitniejszych polskich albumów – Obywatel G.C. „TAK TAK!”. Ten Biały Kruk wśród fonogramów był jednym z pierwszych polskich albumów wydanych w formacie CD (..niektórzy twierdzą, że pierwszym!!!). To z pewnością najważniejsza płyta solowa Grzegorza Ciechowskiego.

 – …Są na tej płycie piosenki, które bardzo lubię… – w 1992 dla Tylko Rock wyznał Ciechowski.

To na ten album artysta skomponował  takie evergreeny jak „Tak…Tak…To Ja” oraz „Nie Pytaj o Polskę”. Dowodem na to, że album jest wyjątkowy jest fakt, ze znalazł we wczesnych latach dziewięćdziesiątych ponad 300.000 nabywców! W obecnej wersji albumu do ośmiu piosenek dodano utwory z pochodzącego z 1989r maxi-singla Citizen G.C. Ponadto wewnątrz albumu z płytą zawierającą łącznie 12 piosenek znajduje się unikatowy tomik pt. „Wokół niej”, zawierający 53 wiersze Ciechowskiego.

Graficznie album został przygotowany w pięknie zaprojektowanej i ponadczasowej szacie graficznej towarzyszącej płycie winylowej z 1988r. Podsumowując – pozycja obowiązkowa na półce każdego Polaka. 

LISTA UTWORÓW CD:

1.    TAK…TAK… TO JA

2.    PODRÓŻ DO CIEPŁYCH KRAJÓW

3.    UMARŁE SŁOWA

4.    ANI JA ANI TY

5.    DEPESZA DO PRODUCENTA

6.    MIE PYTAJ O POLSKĘ

7.    PIOSENKA KATA

8.    SKOŃCZYMY W NIEBIE

9.    BLAH-BLAH

10.    DON’T ASK ABOUT POLAND

11.    THE HANGMAN’S SONG

12.    A TRIP TO TROPICAL ISLANDS

Polecane