Reedycje płyt Led Zeppelin już w czerwcu


2014.03.16

opublikował:

Reedycje płyt Led Zeppelin już w czerwcu

Zgodnie z obietnicą Jimmy Page przygotowuje reedycje płyt Led Zeppelin. Muzyk ma w planach przygotowanie wznowień całego katalogu grupy. Ostatnie remastery były robione 20 lat temu, w tym czasie technika znacznie się rozwinęła – tłumaczył jeszcze w 2012 roku Page.

Na razie do sklepów trafią wznowienia trzech pierwszych albumów, czyli „Led Zeppelin”, „II” i „III”. Wydawnictwa ukażą się w kilku wersjach, różniących się od siebie m.in. ilością stron w książeczce oraz dodatkowymi utworami.

W naszym sklepie internetowym  znajdziecie kilka pozycji związanych z Led Zeppelin, w tym napisaną przez Micka Walla biografię „Kiedy Giganci chodzili po Ziemi”.

Do każdej ze wznowionych płyt, gitarzysta Led Zeppelin przygotował do towarzystwa bonusowy krążek. Aczkolwiek jest możliwość zaopatrzenia się tylko w pojedynczy, zremasterowany album. I tak, do „Led Zeppelin” Page dodał koncert grupy z paryskiej „Olympii”, z 10 października 1969 roku, podczas którego fenomenalnie wykonała ona dziewięć kompozycji, wykazując się wielkim talentem improwizacyjnym w paru z nich.

„II” bogatsza jest o CD z ośmioma utworami, numerami z albumu w wersjach wcześniej niepublikowanych z różnych sesji nagraniowych. Jest też piękny prezent dla fanów klasycznego rocka w postaci nigdy wcześniej niewydanego utworu „La La”.

Do płyty „III” Jimmy Page postanowił dołączyć dysk z dziewięcioma numerami, głównie znanymi z płyty, lecz tutaj zawartych w innych wersjach z sesji nagraniowych. Są też trzy wcześniej niepublikowane kompozycje – „Jennings Farm Blues” (instrumentalny wstęp do „Bron-Yr-Aur Stomp”), „Bathroom Sound” (instrumentalna wersja „Out On The Tiles”) oraz miks dwóch bluesowych klasyków, „Keys To The Highway/Trouble In Mind”.

{sklep-cgm}Otworzyłem właśnie portal, dzięki któremu można się przenieść w czasie do chwil, w których Led Zeppelin nagrywał płyty
– mówi Jimmy Page. „.

Oto wszystkie format wznowień płyt Led Zeppelin:

Pojedyncze CD – zremasterowany album w rozkładanej kopercie (gatefold card wallet), z osmiostronicową książeczką.

Deluxe Edition (2CD) – zremasterowany album plus bonusowy dysk audio, plus 16-stronicowa książeczka.

LP – zremasterowany album na 180-gramowym winylu, w kopercie będącej dokładną repliką tej z pierwszego wydania.

Deluxe Edition Vinyl – zremasterowany album plus dodatkowy materiał audio na 180-gramowym winylu.

Pliki cyfrowe – zremasterowany album i dodatkowy dysk będą dostępne na platformach oferujących muzykę w tym formacie.

Super Deluxe Boxed Set – a w nim:

– zremasterowany album na CD zapakowany jako replika winyla;

– dodatkowy dyska audio w kartonowej kopercie;

– zremasterowany album na 180-gramowym winylu w kopercie będącej repliką tej z pierwszej edycji;

– dodatkowym materiał audio na 180-gramowym winylu;

– Karta z kodem do ściągnięcia utworów w formacie high-definition audio, 96kHz/24 bit. (numery live zmiksowane w 48kHz/24 bit);

-70-stronicowa książka w twardej oprawie, z wieloma rzadkimi lub wcześniej niepublikowanymi zdjęciami oraz innymi pamiątkami;

– wysokiej jakości wydruk oryginalnej okładki; pierwszych 30 tys. będzie ręcznie numerowanych.

Wznowienie albumu „Led Zeppelin” będzie też zawierać replikę oryginalnych materiałów promocyjnych wytwórni Atlantic.

Polecane

Share This