Rekordowa aukcja WOŚP zakończona. Ferrari F430 F1 ma już nowego właściciela


2021.03.01

opublikował:

Rekordowa aukcja WOŚP zakończona. Ferrari F430 F1  ma już nowego właściciela

Foto: Ł. Widziszowski

Radek Kotarski – dziennikarz, popularny vloger naukowy i autor książek, a także wieloletni przyjaciel „Orkiestry” – na aukcje w ramach 29. Finału WOŚP przekazał książkę „Inaczej”, a także specjalny „dodatek”, który stanowi… czerwone Ferrari F430 F1. Dziś w Warszawie doszło do oficjalnego przekazania kluczyków do auta na ręce nowego właściciela – pana Tomasza Kwiędacza z firmy Centrum TMT.

Przekazane przez Radka Kotarskiego książka i Ferrari były pierwszą ogłoszoną aukcją Allegro dla WOŚP w ramach 29. Finału. Jak się okazało, była to również jedna z najpopularniejszych i najdroższa aukcja w historii – ostateczna kwota, którą zdecydowano się zapłacić za ten nietypowy pakiet to 450 555 złotych. Samochód wzbogaci flotę firmy Centrum TMT ze Świdnicy. Jest to już drugi pojazd wylicytowany przez tę firmę w ramach aukcji Allegro dla WOŚP.

Jesteśmy świadkami przekazania najcenniejszej aukcji w historii – aukcji książki „Inaczej”, do której autor, czyli Radek Kotarski, „dorzucił” pojazd. Aukcja miała 1 585 482 041 wizyt, interesowali się nią wszyscy – powiedział Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP

 – Nie jest to pierwsza aukcja na WOŚP, którą udało nam się wygrać, nie jest to pierwszy samochód wygrany na aukcji. Tym bardziej cieszymy się, że kolejny rok i kolejny samochód. Poprzedni poszedł dalej na aukcje i został wylicytowany na pomoc dla chorej dziewczynki. Ten samochód na pewno przez chwilę będzie u nas, a jaki będzie później jego los – zobaczymy – przyznał Tomasz Kwiędacz, z Centrum TMT spółka jawna.

Aukcje Allegro dla WOŚP w ramach 29. Finału to absolutny fenomen – ponad 2 miesiące emocji i tysiące przedmiotów od serca, które wystawiono na 410 468 aukcji, co ostatecznie pozwoliło na zebranie 32 300 911 złotych, czyli dwa razy więcej niż przed rokiem. Ostateczny wynik Finału poznamy 29 marca, kwota zadeklarowana – 127 495 626 złotych – już od kilku dni znajduje się na koncie Finału WOŚP.

O wystawionym na aukcje Ferrari

Przekazane przez Radka Kotarskiego auto to Ferrari F430 F1 z wyścigowym pakietem Challenge, w stanie kolekcjonerskim, bezwypadkowe, używane tylko w sezonie letnim.

O swojej decyzji związanej z wystawieniem samochodu na aukcje Radek Kotarski poinformował w trakcie nagrania specjalnego odcinka na kanale na Youtube, w którym ogłosił także premierę książki „Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej”. Połączenie to było nieprzypadkowe – książka stanowi zbiór porad i najskuteczniejszych metod organizowania swojej pracy i osiągania wyznaczonych celów, a czerwone Ferrari to samochód, który przez długi czas stanowił dla Radka Kotarskiego cel pracy.
Aleksandra Rutkowska

Polecane

Share This