Rekordowa sprzedaż singli w Wielkiej Brytanii


2013.07.09

opublikował:

Rekordowa sprzedaż singli w Wielkiej Brytanii

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że sprzedaż singli w Stanach w pierwszej połowie roku spadła w stosunku do ubiegłorocznej, tymczasem na Wyspach sytuacja jest dokładnie odwrotna – nie tylko sprzedano więcej singli niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, ale zanosi się też na najlepszy rok w historii.

Ubiegły rok był dla Brytyjczyków rekordowym pod względem sprzedaży singli, ten ma szansę być jeszcze lepszym. Dane za sześć miesięcy 2013 roku mówią, że w tym okresie Brytyjczycy kupili o 2,5% więcej singli niż w ciągu pierwszego półrocza 2012 roku. Jeśli więc wskaźniki sprzedaży się utrzymają, Brytyjczycy mają szansę ustanowić nowy rekord.

Tegoroczną sprzedaż napędza hit Daft Punk „Get Lucky”. Dotychczas utwór nagrany z Pharrellem Williamsem znalazł ponad milion nabywców. Williams pojawia się także w piosence plasującej się na drugim miejscu – „Blurred Lines” Robina Thicke. Ten utwór sprzedano w ilości przekraczającej 828 tysięcy kopii. Podium z wynikiem ponad 680 tysięcy egzemplarzy zamyka „Thrift Shop” duetu Macklemore i Ryan Lewis.

Poniżej przedstawiamy Top10 tegorocznych bestsellerów:

1. Daft Punk feat. Pharrell Williams, Nile Rodgers – „Get Lucky”

2. Robin Thicke feat. T.I., Pharrell Williams, – „Blurred Lines”

3. Macklemore / Ryan Lewis feat. Wanz – „Thrift Shop”

4. Pink feat. Nate Ruess – „Just Give Me A Reason”

5. Justin Timberlake – „Mirrors”

6. Passenger – „Let Her Go”

7. Naughty Boy feat. Sam Smith – „La La La”

8. Bastille – „Pompeii”

9. Rudimental feat. Ella Eyre – „Waiting All Night”

10. Taylor Swift – „I Knew You Were Trouble”

Polecane

Share This