Remiksowany przez Tedego raper trafi na 7 lat do więzienia


2016.09.13

opublikował:

Remiksowany przez Tedego raper trafi na 7 lat do więzienia

Proces 22-letniego rapera z Miami wystartował w 2014 roku. Shmurdzie groziło wtedy nawet 25 lat więzienia za współudział w zabójstwie, posiadanie narkotyków oraz broni bez zezwolenia.

Ostatecznie raper przyjął propozycję prokuratury, przyznał się do winy i został skazany na siedem lat bez możliwości ubiegania się o przedterminowe zwolnienie. Jak jednak twierdzi prawnik skazanego, niewykluczone, że przy dobrym sprawowaniu Shmurda opuści mury zakładu już po 3,5 roku.

Shmurda zyskał popularność za sprawą singla „Hot Nigga” wydanego w wakacje 2014 roku (TUTAJ remiks Tedego pt. „Kot gigant”). W grudniu tego samego roku raper wraz z kilkunastoma innymi osobami został zatrzymany. Jak przekonywano, Shmurda był „motorem napędowym” gangu, który nazywał się podobnie jak jego wytwórnia – GS9. Policjanci z nowojorskiego wydziału twierdzili też, że teksty Shmurdy opowiadają o prawdziwych wydarzeniach: zarówno przeszłych, jak i przyszłych morderstwach. Sąd jednak nie potraktował utworów Shmurdy jako dowodu w sprawie, uznając, że nie mają one wystarczającego związku z badanym morderstwem.

 

Polecane

Share This