Reprezentant Polski na Red Bull Music Academy w Madrycie


2011.07.22

opublikował:

Reprezentant Polski na Red Bull Music Academy w Madrycie

Jury składające się z szefów wytwórni, dziennikarzy muzycznych oraz członków międzynarodowego zespołu Red Bull Music Academy uważnie rozpatrzyło zgłoszenia, które napłynęły w rekordowej liczbie 3 720  z całego świata i nareszcie wybrało grupę 60. osób, które wezmą udział w muzycznej przygodzie w Madrycie. W gronie wybrańców znalazł się Paweł Klimczak aka Naphta, który jako jedyny uczestnik

z Polski będzie miał okazję szlifować kunszt muzyczny pod okiem (i uchem) najlepszych. 

Tegoroczne warsztaty muzyczne, w ramach odbywającej się nieprzerwanie od 1998 roku Red Bull Music Academy, będą miały miejsce w Madrycie, jednym z nielicznych miast gotowych zastąpić Tokio, które początkowo miało być gospodarzem Akademii w 2011 roku.

Siedzibą Akademii w Madrycie będzie przestrzeń Matadero Madrid, jedno z wiodących miejsc na mapie kulturalnej Europy. Usytuowana w przemysłowej scenerii z początków XX. stulecia, obecnie pełni rolę największego w Hiszpanii ośrodka współczesnej kultury i sztuki. Red Bull Music Academy uzupełni dorobek tej artystycznej przestrzeni o studyjny kompleks muzyczny, który powstanie najpierw na potrzeby akademijnych warsztatów, a następnie oddany zostanie do użytku lokalnym muzykom. W ten sposób, tygiel twórczy Matadero Madrid, oprócz sztuk plastycznych, designu i twórczości filmowej, uzupełni muzyka.

Podczas dwóch dwutygodniowych warsztatów, prowadzonych przez cenione autorytety ze świata, wybrani uczestnicy będą mieli okazję słuchać wykładów muzycznych, a następnie, podczas studyjnych sesji nagraniowych, w praktyce wykorzystać świeżo zdobytą wiedzę i inspiracje. Będą mieli także możliwość wystąpienia w najpopularniejszych klubach i salach koncertowych miasta.

Wśród wyłonionych uczestników znalazł się Paweł Klimczak z Wrocławia. Na muzycznej scenie rozpoznawalny jest od pseudonimem artystycznym Naphta i stanowi połówkę duetu didżejskiego  Phat Trakz. Poza występami w klubach, produkuje własną muzykę, prowadzi audycje we wrocławskim Radiu Luz, organizuje imprezy pod szyldem Loud & Clear, a także pisuje na blogach Lineout.pl i Screenangers.pl. We wszystkich muzycznych aktywnościach stawia na świeżość i eklektyzm dyktowany solidnym basem i groovem.

Jako producent stara się uchwycić specyficznego, mozaikowego ducha współczesnej muzyki, łącząc basowe inspiracje ze stylistyki funky, acid techno czy hip-hopu. Niedługo nakładem francuskiego Soukouch Ethnik ukaże się jego debiutancka EP-ka „CitizenO/Spooney Island”.

Z twórczością Naphty możecie zapoznać się podczas festiwalu Audioriver, gdzie 29 lipca wystąpi na Scenie Na Rynku Miasta o godz. 18.30., a dzień później weźmie udział w Infosesji Red Bull Music Academy o godz. 13.00. w Auli Urzędu Miasta Płock. Materiał muzyczny Pawła do odsłuchania znajduje się tutaj:

http://soundcloud.com/naphtaa,

http://www.mixcloud.com/phat_trakz.

Polecane

Share This