Retro-romantyczy Tymek w singlu wyprodukowanym przez Kubę Karasia i Wojtka Urbańskiego


2020.11.27

opublikował:

Retro-romantyczy Tymek w singlu wyprodukowanym przez Kubę Karasia i Wojtka Urbańskiego

fot. kadr z wideo

Tymek, Kuba Karaś i Wojtek Urbański łączą siły w kawałku „Oczka w głowie”. Retro-romantyczne do utworu pojawiło się na kanale Kayaxu, czyli w miejscu, w którym słuchacze Tymka niekoniecznie spodziewaliby się jego twórczości.

Tymek to przedstawiciel pokolenia artystów, które stanowi o sile współczesnego hip-hopu. Artysta w brawurowy sposób zaskarbił sobie sympatię i zainteresowanie słuchaczy, którzy na każdy kolejny singiel reagują bardzo entuzjastycznie. Znajduje to potwierdzenie w liczbach. Odsłuchy na serwisach streamingowych i platformie YouTube idą w miliony, a pod jednym z klipów widnieje zawrotne 130 milionów odtworzeń! Czy z podobnym entuzjazmem odbiorcy podejdą do jego najnowszego utworu „Oczko w głowie”?

Sprawdź też: Malik Montana żegna swojego idola

Są na to spore szanse, ponieważ Tymek ma naturalną zdolność do tworzenia i śpiewania zapamiętywalnych melodii. Artysta bardzo dobrze odnalazł się w kompozycji przygotowanej wspólnie przez Kubę Karasia (The Dumplings, KARAŚ/ROGUCKI) oraz Wojtka Urbańskiego (RYSY, Urbanski). Muzycy postawili na oszczędne brzmienie i styl nawiązujący do klimatu późnych lat osiemdziesiątych, opierając produkcję przede wszystkim na dźwiękach analogowych syntezatorów.

Ten utwór pozornie o kobiecie, wcale o niej nie jest – mówi o piosence Tymek.

Polecane

Share This