Rewolucyjne zmiany w formule festiwalu One Love

Po 14 latach impreza zmienia oblicze.


2018.06.19

opublikował:

Rewolucyjne zmiany w formule festiwalu One Love

foto: mat. pras.

Po latach organizowania festiwalu One Love Sound Fest mocno skoncentrowanego na muzyce reggae i kulturze rasta jego twórcy podjęli decyzję o zdecydowanym rozszerzeniu muzycznej formuły imprezy. W ten sposób, na 15. urodziny narodził się One Love Music Festival, który 17 listopada zaproponuje trzy sceny i fuzję reggae, elektroniki i hip-hopu.

Tegoroczna edycja jest pierwszym krokiem w stronę urozmaicenia oferty muzycznej festiwalu, który od 14 lat odbywa się jesienią we Wrocławiu. – Formuła, która zakładała kompletowanie line-upu złożonego z artystów związanych głównie z reggae i jego odmian w pewnym momencie po prostu wyczerpała się. Oczekiwania polskiej publiczności są coraz większe, otwartość organizatorów festiwali również powinna rosnąć. O pewnych zmianach i wprowadzeniu nowej jakości w proponowanej przez nas muzyce myśleliśmy od jakiegoś czasu, a 15 jubileuszowa edycja wydaje nam się do tego dobrą okazją – podkreślają organizatorzy.

Za nami pierwszy rzut artystów festiwalu już pod nową nazwą – One Love Music Festival. Nowość to także trzy sceny (nie dwie, jak dotychczas), a na nich fuzja reggae, hip-hopu i elektroniki. Dotychczas na Main Stage ogłoszono występ Benjamina Stanforda, znanego bardziej jako Dub Fx, który za pomocą mikrofonu i loopera potrafi wyczarować dźwięki nie z tej ziemi. Zaczynał jako artysta uliczny, a jego „one man show” zyskało sławę dzięki pomocy social mediów. Polskę na scenie głównej reprezentować będzie Damian Syjonfam, zwolennik powrotu do korzeni i podstawowych wartości, którego karierę na dużą skalę rozpoczęła solowa płyta „Wracam do domu”.

Skład Alternative stage otwiera Promoe, szwedzki raper, który umiejętnie łączy hip hop z reggae, członek zespołu Looptrop Rockers. Uwielbia jamajskie klimaty i to na Jamajkę jeździ często nagrywać materiał na swoje płyty. Dołączy do niego Gutek, charakterystyczny wokal, dotychczas kojarzony głównie z Indios Bravos i rapowymi hymnami. Tymczasem artysta wydał solową płytę i zaprezentuje ją w listopadzie razem ze swoim bandem.

Ostatnią kartę – przynajmniej na ten moment – odsłania Natural Stage. Pierwszym wykonawcą jest wrocławski skład Splendid Sound, czyli trzech selektorów, zebranych razem by nieść kaganek jamajskiej oświaty w najodleglejsze zakamarki. A na tym nie koniec. One Love Music Festival ma w zanadrzu jeszcze kilkunastu artystów, którzy w tym roku razem będą zmieniać bieg muzycznych wydarzeń tej imprezy.

Bilety znajdziecie już na Eventim.pl. Oto ich ceny:
Bilety zwykłe – 70 zł – promocyjna cena biletów tylko do 31 lipca
Bilety VIP – 120 zł – do 30.09.2018 (lub do wyczerpania puli)
Bilety SUPER VIP – 250 zł (lub do wyczerpania puli)

Bilety łączone –
125 zł do 31.08.2018 (lub do wyczerpania puli). Bilet łączony upoważnia do wstępu na dwa festiwale odbywające się w ten sam weekend: 16.11.2018 – Wrocław Hip Hop Festival, 17.11.2018 – One Love Music Festival

Polecane