Rhapsody Of Fire już za 2 tygodnie po raz pierwszy w Polsce


2011.02.06

opublikował:

Rhapsody Of Fire już za 2 tygodnie po raz pierwszy w Polsce

Twórcy symfonicznego power metalu, najważniejszy zespół w gatunku, odpowiedzialny za odrodzenie sceny melodyjnego metalu w połowie lat dziewięćdziesiątych – przyjeżdżają do Polski – jedyny koncert RHAPSODY OF FIRE odbędzie się 21 lutego 2011 w Katowicach. Włosi przyjadą do nas w ramach promocji ostatniej pełnej studyjnej płyty „The Frozen Tears Of Angels” oraz wydanego jesienią nakładem Nuclear Blast/Warner mini-albumu „The Cold Embrace Of Fear”.

Jako support na deskach MegaClubu zaprezentują się austriacki Visions Of Atlantis i włosi z Vexillum.

****

Rhapsody Of Fire (dawniej Thundercross, później Rhapsody) – założony w 1993 roku włoski zespół muzyczny grający symfoniczny power metal i epic metal. Menadżerem grupy do niedawna był basista zespołu Manowar Joey DeMaio. Teraz zespół przeniósł się do znanej wytwórni Nuclear Blast. Teksty ich utworów to historia fikcyjnego świata Algalord, wymyślona przez gitarzystę Lucę Turilliego, ułożona na podobieństwo sagi fantasy o walce dobra ze złem. W nagraniu albumu „Symphony of Enchanted Lands II: The Dark Secret” i singla „The Magic of the Wizard’s Dream” wziął udział słynny brytyjski aktor Christopher Lee, co zapewniło zespołowi duży rozgłos. Brał on również udział w nagrywaniu „Triumph or Agony” oraz wystąpił na koncercie w Kanadzie, uwiecznionym na koncertowej płycie pod tytułem „Live in Canada”. 14 lipca 2006 roku zespół zmienił swoją nazwę na Rhapsody of Fire, co było spowodowane naruszaniem praw autorskich marki Rhapsody.

6 października 2008 roku zespół zawiesił działalność na czas nieokreślony. 18 listopada 2009 roku zespół powrócił oraz ogłosił plany wydania nowej płyty, „The Frozen Tears Of Angels”, która ukazała się nakładem Nuclear Blast na początku 2010 roku.

Visions of Atlantis to austriacki zespół grający Symphonic/Power Metal. Założony w 2000 roku przez Werner’a Fiedlera, Mike’a Korena, Christiana Stani oraz Chris’a Kampera, którzy byli zainspirowani tajemnicą istnienia Altantydy. Pierwszą wokalistką była Nicole Bogner. Pod koniec 2000 roku zespół wydał demo o nazwie Morning in Atlantis. Dwa lata później światłu dziennemu ukazał się ich pierwszy studyjny album Eternal Endless Infinity, który spotkał się z zawrotną popularnością, umożliwiając zespołowi koncertowanie z takimi sławami jak Katatonia, Finntroll, Edenbridge czy Nightwish. W 2003 roku z zespołu odeszli Christian Stani i Chris Kamper, zostali oni zastąpieni przez Mario Planka i Miro Holly’ego. W 2004 roku zespół wydał swój drugi album Cast Away oraz stworzył pierwsze wideo do utworu Lost. W 2005 roku z zespołu, z powodów osobistych, odeszła Nicole Bogner. Nową wokalistką została Melissa Ferlaak (była wokalistka Aesma Daeva). Niedługo później zespół opuścił również Werner Fiedler. Zastąpił go Wolfgang Koch.

Na początku 2006 roku decyzję o opuszczeniu grupy podjął Miro Holly, który był odpowiedzialny za większość muzyki, a także tekstów. Jego miejsce zajął Martin Harb. W 2007 roku wydany został album Trinity łaczący w sobie różne style począwszy od hymnicznych utworów, poprzez bardziej rockowe, kończąc na typowo gitarowych. Również w tym roku (dokładnie 28 listopada) na oficjalnej stronie zespołu została zamieszczona informacja, że Melissa Ferlaak i Wolfgang Koch odchodzą z zespołu z przyczyn osobistych. Do grupy, na miejsce Kocha, powrócił Werner Fiedler.

21 lutego 2011

Mega Club, Katowice, ul. Żelazna 9Wejście: 19:00

Start:20:00

20:00-20:30 Vexillum

20:45-21:00 Visions Of Atlantis

22:00-23:30 RHAPSODY OF FIRE

Bilety w cenie 100 złotych dostępne w sprzedaży w punktach sieci TICKETPRO. Organizatorem koncertu jest Agencja IDO.

Polecane

Share This