Rhye w nowym singlu Bonobo. Posłuchajcie „Break Apart”


2016.12.09

opublikował:

Rhye w nowym singlu Bonobo. Posłuchajcie „Break Apart”

foto: mat. pras.

Kolejny znakomity singiel zapowiadający nowy album Bonobo „Migration”.  Po świetnym utworze „Kerala”, tym razem podopieczny Ninja Tune wraca z piosenką „Break Apart – niezwykle urokliwą i liryczną kompozycją z pięknym wokalem Michaela Milosha (aka Rhye) i subtelnym brzmieniem dęciaków. Zarys utworu muzyk stworzył podczas lotu nad Atlantykiem, Rhye zarejestrował swoją partię w Berlinie, następnie w Londynie dograno instrumenty dęte, zaś ostatnie producenckie szlify i miks kawałka miały miejsce w Los Angeles, gdzie rezydują zarówno Bonobo jak i Rhye.

Milosh przyznaje, że jest bardzo dumny z tej współpracy: – Jestem szczęśliwy, że dostałem zaproszenie od Simona. Od momentu, gdy usłyszałem instrumentalną wersję, ta muzyka przemawia do mnie mocniej, niż potrafię wyrazić słowami. Pracować z artystami, którym zazdroszczę – a do nich należy Simon – zawsze było moim celem.

Premierę nowego krążka Bonobo „Migration” zapowiedziano na 13 stycznia. To szósty album w dyskografii Brytyjczyka – melancholijny, pełen emocji, ale i radości, zachwycający spontaniczną aurą, jak i producenckim kunsztem. Poza Rhye, wśród zaproszonych gości znaleźli się Nick Murphy (aka Chet Faker), Nicole Miglis z Hundred Waters czy marokańska grupa Innov Gnawa.

Bonobo wraz z takimi artystami jak Caribou, Moderat czy Jon Hopkins na nowo definiuje i popularyzuje formułę muzyki elektronicznej. Do fanów Bonobo zaliczają się takie sławy jak Skrillex, Wiz Khalifa czy muzycy Disclosure, zaś do inspiracji jego muzyką przyznaje się też nowa fala młodych artystów: Flume, Tokimosta czy Nils Frahm.

Jego poprzedni krążek „The North Borders” trafił na szczyty listy sprzedaży po obu stronach Atlantyku i do TOP 30 ogólnej listy brytyjskiej. W ostatnich trzech latach Bonobo zagrał 175 koncertów z 12-osobowym zespołem, zaś światową trasę  zamknął spektakularnym sukcesem – występem dla dziesięciotysięcznej publiki w londyńskim Alexandra Palace.


Polecane