Richu M przedstawia “Slowly And Surely: Greatest Heats”


2017.12.18

opublikował:

Richu M przedstawia “Slowly And Surely: Greatest Heats”

foto: Niki Revo

Do sprzedaży trafiło drugie kasetowe wydawnictwo z serii MOST Blunted. Beattape wywodzącego się z Poznania, żyjącego w Rotterdamie producenta i muzyka Richu M zatytułowany “Slowly And Surely: Greatest Heats” już dziś jest dostępny na platformach digital i fizycznym nośniku.

Richu M to młody producent, który zdążył zdobyć już międzynarodowe doświadczenie. Dla wytwórni Young Adults z Los Angeles nagrał świetnie przyjętą w tym roku EP-kę. „Slowly And Surely: Greatest Heats” to materiał bardzo sentymentalnie traktujący rapowe instrumentale z lat 90., a zarazem stylistycznie wypełniający wyczuwalną lukę panującą na scenie beatowej. „Slowly And Surely: Greatest Heats” muzycznie rysuje przyszłość, operując tropami z przeszłości. Sam artysta odnosi materiał do modernistycznej poezji Franka O’Hara’a. Porównuje go do „filmu science-fiction klasy B z końca XX wieku mówiącego o problemach codzienności”. Eklektyczny charakter kasetowego wydawnictwa buduje nie tylko fakt oparcia go na samplach, ale także ich dobór w kontekście budowania napięcia i wzbogacania doświadczenia odsłuchu. Obok motywów ze świata kultury afroamerykańskiej, na kasecie słychać sporo tropów archiwalnych, które pobudzają wyobraźnię. Przewrotny tytuł wydawnictwa podkreśla „albumową” formułę kasety, a jednocześnie mówi co nieco o oczekiwaniach artysty.

„Slowly And Surely: Greatest Heats” ukazało się w limitowanej ilości 100 egzemplarzy. Za projekt okładki odpowiada ilustrator Michał Loba. Żółte kasety są dostępne na www.prosto.pl oraz w wybranych sklepach muzycznych.

Polecane

Share This