Riedel Z Kupichą Na Dwójce Feel


2009.06.08

opublikował:

Riedel Z Kupichą Na Dwójce Feel

Płyta oficjalną premierę miała w piątek, 5 czerwca. Znalazło się na niej 10 nowych kompozycji oraz dwa bonusy instrumentalne. Dużą niespodzianką jest duet Piotra Kupichy z Sebastianem Riedlem, synem legendarnego wokalisty Dżemu, w piosence „Tylko powiedz czego chcesz”. Kwartet z Katowic podbił serca sopockiej publiczności i jurorów, zgarniając obie konkursowe statuetki – Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności. Po Festiwalu w Sopocie kolejne nagrody posypały się lawinowo, a sprzedaż płyty biła rekordy.

Kwartet FEEL powstał w maju 2005 roku w Katowicach, z inicjatywy wokalisty, kompozytora, autora tekstów i gitarzysty Piotra Kupichy.

Warto przypomnieć, że Piotr był filarem Zespołu Sami, laureata Super Jedynki Opole 2001. Piotr Kupicha jest m.in. autorem tekstu i kompozytorem wielkiego przeboju „Lato”, który tuż po premierze znalazł się na pierwszym miejscu listy Airplay Chart najczęściej emitowanych utworów w polskich stacjach radiowych. Kompozycje z debiutanckiej płyty Feela podbiły serca masowej publiczności. Zajmują czołowe miejsca na listach przebojów oraz także znalazły się na pierwszym miejscu listy Airplay Chart.

Polecane

Share This