Rihanna pozwała własnego ojca

Ronald Fenty miał wykorzystywać imię córki do robienia interesów.


2019.01.15

opublikował:

Rihanna pozwała własnego ojca

fot. mat. pras.

Prawnicy Rihanny złożyli w kalifornijskim sądzie pozew przeciwko ojcu artystki i jego partnerowi biznesowemu. Wokalistka z Barbadosu twierdzi, że Robert Fenty wykorzystał jej wizerunek do pozyskania milionów dolarów od niczego nie podejrzewających osób trzecich.

Ojciec Rihanny oraz jego wspólnik Moses Joktan Perkins mieli wielokrotnie powoływać się na nią prowadząc interesy swojej firmy Fenty Entertainment. W pozwie, do którego dotarł Pitchfork, czytamy, że “pozwani w kłamliwy sposób przedstawili osobom trzecim i opinii publicznej fakt, iż ich firma jest powiązana z Rihanną i ma prawo działać w jej imieniu”. Biznesmeni pozyskiwali pieniądze w zamian za obietnice zorganizowania koncertów wokalistki w różnych częściach świata. Prawnicy artystki deklarują, że dysponują dowodami na to, że Fenty i Perkins podpisali umowę na 15 koncertów Rihanny w Ameryce Łacińskiej, za które mieli zainkasować 15 mln dolarów.

W pozwie znajduje się również zapis mówiący o tym, że mężczyźni byli kilkukrotnie napominani i proszeni o zaprzestanie takich praktyk, ale mieli ignorować pisma otrzymywane od przedstawicieli wokalistki.

Tagi


Polecane