Rihanna publikuje zdjęcia polityków i nazywa ich idiotami


2019.05.18

opublikował:

Rihanna publikuje zdjęcia polityków i nazywa ich idiotami

fot. mat. pras.

Pamiętamy jeszcze marsze towarzyszące „czarnemu protestowi”. Artyści mieli silny udział w kampanii, mającej powstrzymać plany zaostrzenia ustawy aborcyjnej. W amerykańskim stanie Alabama nie udało się powstrzymać tego procesu i tamtejsza gubernator, republikanka Kay Ivey podpisała dokument drastycznie ograniczający prawo do aborcji. W myśl przegłosowanych dzień wcześniej stanowy Senat kobiety mieszkające w Alabamie będą mogły przerwać ciążę jedynie w sytuacji zagrożenia ich życia i zdrowia.

Zwolennicy aborcji będą próbowali zaskarżyć tę decyzję. Póki co protestują przeciw niej artyści. Nie tylko ci z Alabamy, ale także największe gwiazdy muzyki. Rihanna opublikowała zdjęcia polityków głosujących za zmianą przepisów. – Przyjrzyjcie się, ci idioci podejmują decyzje dotyczące kobiet w Stanach. Gubernator Kay Ivey, powinnaś się wstydzić – napisała.

Decyzję władz Alabamy krytykują też m.in. Janelle Monae, zdobywczyni Grammy dla Albumu roku Kacey Musgraves oraz Lady Gaga, która nazywa ją „trawestacją”. – Modlę się za wszystkie te kobiety i młode dziewczyny, które będą cierpieć z rąk tego systemu – skomentowała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

take a look. these are the idiots making decisions for WOMEN in America. Governor Kay Ivey…SHAME ON YOU!!!!

Post udostępniony przez badgalriri (@badgalriri)

Polecane

Share This