Rita Ora – odkrycie lata?


2012.07.16

opublikował:

Rita Ora – odkrycie lata?

Urodziła się w Jugosławii, ale dorastała i karierę rozpoczęła w Wielkiej Brytanii. Startowała w eliminacjach do Eurowizji, ale zainteresował się nią sam Jay-Z z miejsca oferując jej kontrakt w swojej wytwórni Roc Nation.  Słucha popu i jazzu, ale jej pierwszy wielki hit to gościnny udział w agresywnym, elektroniczno-tanecznym kawałku DJ Fresha „Hot Right Now”, który zadebiutował na 1 miejscu UK Top40. Można ją będzie zobaczyć w angielskiej wersji programie X Factor, ale nie jako uczestniczkę, a od razu jako jurorkę.

Taka właśnie jest Rita Ora. Trudna do okiełznania, kontrowersyjna ale pewna siebie i – przede wszystkim – piekielnie zdolna. Dwie firmowane (jednocześnie) przez nią aktualnie piosenki to „R.I.P. (feat. Tinie Tempah)”  (jej drugi #1 w Anglii) oraz przeznaczony do promocji w USA i Europie „How Do We (Party)”. Szczególnie ten ostatni utwór (z samplem utworu The Notorious B.I.G. „Party And Bullshit”) ma szansę stać się pozycja obowiązkową podczas każdej imprezy – inspiracją w tym względzie może być choćby nakręcony do niego teledysk, dostępny już na oficjalnym profilu artystki na Youtube:

Premiera debiutanckiej płyty Rity, zatytułowanej po prostu „Ora”, planowana jest na jesień tego roku a na albumie – w roli producentów bądź wokalistów- pojawią się tak znane nazwiska jak will.i.am, Kanye West, Drake oraz The-Dream, producent odpowiedzialny za powstanie takich hitów jak ‘Single Ladies’ Beyonce czy  ‘Umbrella’ Rihanny.

Polecane

Share This