Rita Pax na Open Stage w Stodole


2015.04.19

opublikował:

Rita Pax na Open Stage w Stodole

Rita Pax to spotkanie Pauliny Przybysz z kolegami z wczesnych lat szkolnej edukacji i muzykami z różnorodnych środowisk. Poznali się jako dzieci, nieświadomi, że za kilka lat połączy ich jeden zespół. Grupę tworzą Paulina, Katarzyna Piszek, Piotr Zalewski, Paweł Zalewski i Jerzy Markuszewski. Mierząc się z określeniem gatunkowym Paulina nazwała muzykę Rity Pax: „hipisowskim soulem”. Przed dwoma laty recenzenci bardzo ciepły przyjęli debiutancki album grupy zatytułowany po prostu „Rita Pax”, w tym jeszcze przychylniej spojrzeli na drugi krążek – „Old Transport Wonders” (recenzja ).

Już w następną sobotę zespół będzie można zobaczyć na Open Stage w Stodole. Warszawski koncert to nie tylko okazja do obcowania na żywo z jednym z najciekawszych obecnie zespołów na rodzimej scenie, ale też możliwość kupienia płyty „Old Transport Wonders”, której próżno szukać w sklepach.

Bilety w cenach 30 pln (przedsprzedaż) / 40 pln (w dniu koncertu) znajdziecie na Eventim.pl.

Wkróce po premierze albumu spotkaliśmy się z Pauliną Przybysz, by porozmawiać o jej niekoniecznie dominującej roli w zespole i miłości do muzyki. Nawet jakbym stoczyła się do cięższego bruku, to i tak pisałabym piosenki – przyznała w rozmowie z Arturem Rawiczem artystka.

Polecane

Share This