Rita Pax w trasie. Zobaczcie rozpiskę grudniowych koncertów


2015.11.26

opublikował:

Rita Pax w trasie. Zobaczcie rozpiskę grudniowych koncertów

Po występie na Europejskich Targach Muzycznych Gazety Co Jest Grane (odbędzie się 28 listopada 2015 roku), zespół Rita Pax wyruszy w grudniu w trasę po najważniejszych polskich miastach, w czasie której zaprezentuje materiał ze swojej ostatniej płyty „Old Transport Wonders”.

Daty koncertów:

02.12 – Gdynia, Ucho

10.12 – Kraków, Alchemia

13.12 – Warszawa, Cafe Kulturalna

16.12 – Poznań, Oczy

20.12 – Katowice, KluboGaleria SARP

Rita Pax to nowa jakość na polskiej scenie muzycznej, powstała z inspiracji rockiem lat 60-tych, psychodelią i soulem, przefiltrowanych nowoczesną wrażliwością. Znajdziecie muzykę Rity Pax uplasowaną pod szyldem „alternatywny rock-soul”, gdzieś pomiędzy dźwiękami kojarzonymi z The Black Keys, Alabama Shakes, Tame Impala czy Hiatus Kaiyote.

Warszawski zespół jest bezpieczną przystanią dla dobrze znanych, doświadczonych muzyków: Pauliny Przybysz, Katarzyny Piszek, braci Piotra i Pawła Zalewskich oraz Jerzego Markuszewskiego. Na co dzień zaangażowani w różne projekty, starzy przyjaciele postanowili stworzyć zespół bez kompromisów, w którym wszyscy czują się dobrze. Widać to doskonale na scenie – świetnej jakości koncerty Rity Pax są pełne wspólnej, dobrej energii członków zespołu.

W 2013 roku został wydany znakomicie przyjęty debiutancki album zespołu, zatytułowany po prostu: „RiTa Pax”. Dwa lata później Rita Pax wraca z nową płytą, „Old Transport Wonders”. Muzycznie, drugi krążek jest bardziej dojrzały i kompletny od debiutu. Tymczasem w tekstach Pauliny Przybysz realne problemy przeplatają się z retro-futurystycznym science-fiction, a poważne sprawy potraktowane są z nutką ironii.

Polecane

Share This