Riverside ujawnia tytuł nowej płyty


2012.09.06

opublikował:

Riverside ujawnia tytuł nowej płyty

Znamy już tytuł najnowszego studyjnego albumu Riverside, piątego w karierze zespołu. „Shrine of New Generation Slaves”, nad którym zespół będzie jeszcze pracował przez najbliższe dwa miesiące w warszawskim studiu Serakos, będzie zawierał 50 minut muzyki, a w jego skład wejdzie 8 całkowicie premierowych kompozycji.

„Rok 2012 przeznaczyliśmy głównie na pracę nad nowym albumem, zależało mi bardzo na tym, by udowodnić przede wszystkim sobie, że potrafimy jeszcze czymś zaskoczyć, a co najważniejsze stworzyć album, który byłby naszą najlepszą wizytówką zarówno pod względem muzycznym, jak i tekstowym” – mówi Mariusz Duda, lider zespołu. „Tytuł płyty być może brzmi zawile, ale po utworzeniu z niego skrótu zdecydowanie wyjaśni, na co tym razem położyliśmy nacisk, jeśli chodzi o formę muzyczną”.

Premiera najnowszego albumu przewidziana jest na koniec stycznia 2013 roku, ale jeszcze w tym roku, w okolicach listopada, będziemy mogli zapoznać się z pierwszym singlem, do którego również powstanie teledysk. Album ukaże się za pośrednictwem Mystic Production w Polsce i Century Media/Inside Out na świecie.

Polecane

Share This