Roan w chińskim „Mam Talent”


2012.03.03

opublikował:

Roan w chińskim „Mam Talent”

Już 13 marca 2012 roku pochodzący z Bydgoszczy zespół ROAN rusza w kolejną, trzytygodniową trasę koncertową obejmującą osiem koncertów w największych, chińskich miastach. Dopełnieniem tournée będzie występ ROANU w chińskiej edycji show telewizyjnego „Mam Talent”! Ten spektakularny sukces jest potwierdzeniem światowego poziomu polskiej muzyki alternatywnej i zarazem kropką nad „i” z okazji 20-lecia istnienia grupy!

Roan zagra dla tysięcy fanów w ośmiu miastach, w najbardziej prestiżowych klubach oraz aulach uniwersyteckich:

16.03.2012 Kunshan

17.03.2012 Najning

22.03.2012 Ningbo

23.03.2012 Shanghai

24.03.2012 Hangzhou

27.03.2012 Wuhan

30.03.2012 Hong Kong

31.03.2012 Shanghai

Podczas trasy koncertowej, zespołowi towarzyszyć będzie jedna z największych telewizji chińskich – CCTV oraz chińska telewizja muzyczna „V”. Władze miasta Wuhan, w którym zespół zaprezentuje swoje gitarowe granie 27 marca, określiło zbliżające się koncerty jako Święto Rocka w Chinach, a sam zespół – Muzycznym Ambasadorem Świata.

To już szósta, ale najbardziej spektakularna trasa Roan po Chinach. Poprzednie przysporzyły grupie dziesiątki tysięcy fanów, a sam zespół uznawany jest przez chińczyków za jeden z najlepszych zespołów muzyki rockowej i alternatywnej na świecie. Moda panująca na ROAN pozwoliła zespołowi na nawiązanie współpracy z popularnym, chińskim muzykiem Da Shu (tłum. Wielkie Drzewo). Wspólnie z Artystą nagrany zostanie singiel utrzymany w klimacie muzyki reggae w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i oczywiście chińskiej. Zdjęcia do teledysku rozpoczęte zostaną w Bydgoszczy jeszcze przed wyjazdem zespołu w trasę oraz kontynuowane we wspomnianym mieście Wuhan. Udział w teledysku weźmie 500 statystów z regionu klasztoru Shaolin.

– Jesteśmy cholernie dumni z naszego azjatyckiego sukcesu. Wierzymy, że to początek naszej międzynarodowej drogi, a po Chinach przyjdzie czas i na inne kontynenty  To też świetna okazja do promowania naszego kraju, polskiej kultury i tradycji. Jesteśmy Polakami z krwi i kości i cieszy nas fakt, że możemy choć w nieznacznym stopniu przyczynić się do fajnych skojarzeń Polski wśród ludzi z drugiego końca świata – ocenił Zbyszek Man – lider i wokalista grupy.

Tagi


Polecane

Share This